21. novembra 2021

NHL: Tatar pomohol gólom k výhre New Jersey nad Tampou, Pánik s asistenciou

Zdeno Chára strávil na ľade 19:24 min a ku strele na bránku pridal dve trestné minúty.

Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar prispel jedným gólom k triumfu New Jersey v nočnom zápase zámorskej NHL na ľade Tampy Bay 5:3. Tridsaťročný útočník sa presadil v 59. minúte, keď spečatil výsledok duelu do prázdnej bránky. Bolo to jeho druhý gól a siedmy bod v prebiehajúcej sezóne. Celkovo strávil na ľade 13:30 min a trikrát vystrelil na bránku.

Richard Pánik si pripísal jednu asistenciu pri prehre New Yorku Islanders s Calgary Flames 2:5. Slovenský útočník odohral 14:42 minút a do štatistík si pripísal aj dve strely na bránku, tri hity a mínusový bod. Jeho spoluhráč Zdeno Chára strávil na ľade 19:24 min a ku strele na bránku pridal dve trestné minúty.

Washington zvíťazil na ľade San Jose hladko 4:0. Kapitán Capitals Alexander Ovečkin strelil dva góly a pridal asistenciu, ďalšie dva góly pridal Conor Sheary. Slovenský obranca Martin Fehérváry odohral 19:03 minút a do štatistík si pripísal dve "plusky", dve strely na bránku a šesť bodyčekov.

Connor McDavid strelil gól a pridal asistenciu pri výhre Edmontonu Oilers nad Chicagom Blackhawks 5:2 a svoju bodovú sériu od začiatku sezóny natiahol už na 17 zápasov. Nazbieral v nich dvanásť gólov a 20 asistencií. Leon Draisaitl mal taktiež bilanciu 1+1 a s 35 bodmi (18+17) vedie kanadské bodovanie súťaže.