12. novembra 2021

NHL: Tatar si otvoril gólový účet v sezóne, stal sa druhou hviezdou zápasu

Vancouver utrpel na ľade Colorada debakel 1:7, Slovák Jaroslav Halák sa dostal do bránky Canucks až po druhej tretine, keď vystriedal Thatchera Demka.

Slovenský hokejista Tomáš Tatar si otvoril gólový účet v prebiehajúcej sezóne NHL. V noci na piatok pomohol jedným presným zásahom k víťazstvu New Jersey 4:0 nad New Yorkom Islanders, za ktorý nastúpil jeho krajan Zdeno Chára. Tatara, ktorý sa v 12. zápase sezóny dočkal premiérového gólu v drese Devils, vyhlásili za druhú hviezdu stretnutia.

Tridsaťročný útočník, ktorý prišiel do New Jersey pred sezónou po trojročnom pôsobení v Montreale, zvýšil na konci druhej tretiny na 2:0 pre Devils, keď v presilovke nohou tečoval strelu Dougieho Hamiltona od modrej čiary. Dosiahol tak svoj piaty kanadský bod (1+4) v tomto ročníku. V zápase vyslal počas 13:47 minút až sedem striel, odsedel si aj dve trestné minúty. Za prvú hviezdu stretnutia vyhlásili domáceho brankára MacKenzieho Blackwooda, ktorý zneškodnil všetkých 42 striel súpera a vychytal svoje prvé čisté konto v sezóne.

V ďalšom stretnutí Washington s obrancom Martinom Fehérvárym zvíťazil v Detroite 2:0. Vancouver utrpel na ľade Colorada debakel 1:7, Slovák Jaroslav Halák sa dostal do bránky Canucks až po druhej tretine, keď vystriedal Thatchera Demka. Ten inkasoval šesť gólov z 26 striel, slovenský brankár vykryl v tretej tretine osem z deviatich striel.

St. Louis - Nashville 3:4 pp
Colorado - Vancouver 7:1 /HALÁK za hostí nastúpil od 41. min, vykryl 8 z 9 striel/
Seattle - Anaheim 4:7
Vegas - Minnesota 3:2