Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. februára 2006

Novelu zákona o sociálnom poistení by mala NR SR schváliťNárodná rada SR (NR SR) by mohla ešte v tomto volebnom období schváliť novelu zákona o sociálnom poistení, ktorú predloží ministerka práce a sociálnych vecí Iveta Radičová. "Opozícia sa ma ...Zdieľať

BRATISLAVA 8. februára (WN/SITA) - Národná rada SR (NR SR) by mohla ešte v tomto volebnom období schváliť novelu zákona o sociálnom poistení, ktorú predloží ministerka práce a sociálnych vecí Iveta Radičová. "Opozícia sa ma pýtala na to, či novela nemôže byť spoločným návrhom všetkých poslaneckých klubov. Reagoval som, že s tým nemám problém," povedal premiér Mikuláš Dzurinda. Podľa neho by dôchodky nemali byť politickou otázkou. "Každý má záujem na tom, aby bol dôchodkový systém spravodlivejší," skonštatoval predseda vlády.

Navrhovanou novelou zákona o sociálnom poistení plánuje rezort práce a sociálnych vecí od júla tohto roka upraviť dôchodky priznané podľa zákona o sociálnom zabezpečení z roku 1988. Novelou zákona by sa mala upraviť aj oblasť pozostalostných dôchodkov. Ide o zrušenie obmedzenia sumy vdovského dôchodku vyplácaného v súbehu, ktorý bol priznaný do 1. januára 2004. Zvýšiť by sa mala výmera sirotských dôchodkov a zmeny by mali nastať aj v prípade vdoveckých dôchodkov mužov, ktorí ovdoveli do konca roka 2003. Súčasťou navrhovaných zmien je tiež úprava posudzovania invalidity. Ako uviedla ministerka práce a sociálnych vecí Iveta Radičová, všetky tieto navrhované zmeny by sa mali týkať približne 300 tisíc poberateľov dôchodkov. Navrhovanú novelu zákona by malo ministerstvo predložiť do pripomienkového konania ešte tento týždeň.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Allianz čaká na súhlas akcionárov na kúpu talianskej RAS
<< predchádzajúci článok
Hnutie Hamas rozhodlo o kandidátovi na post premiéra