Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. novembra 2011

Dokumenty naznačujú, že novinárov odpočúvali

Zdieľať
tajne BRATISLAVA 21. novembra (WEBNOVINY) - Dokumenty, ktoré má televízia Markíza k dispozícii naznačujú, že informácie o odpočúvaní novinárov Vojenským obranným spravodajstvom (VOS), sú pravdivé.


Ako informovala v Televíznych novinách, v dokumente s hlavičkou VOS je žiadosť na súd v Trenčíne na odpočúvanie redaktorky denníka Pravda Vandy Vavrovej.

V žiadosti sa píše, že z otázok, ktoré zaslala na tlačové oddelenie ministerstva obrany vyplýva, že Vavrová má citlivé informácie o vnútri služby a že o nich komunikuje so súčasnými i bývalými príslušníkmi VOS. Má ísť o informácie, ktoré podliehajú istému stupňu utajenia, preto VOS žiada odpočúvanie jej telefónu.

Monitorovanie telefónu Vavrovej malo byť potrebné pre zistenie jej stykovej bázy a obsahu rozhovorov, na základe čoho by mohla byť určená osoba, ktorá je podozrivá z protiprávnej činnosti a tiež zo strany VOS prijať opatrenia na eliminovanie tejto činnosti.

To, či súd povolil odpočúvanie, podľa televízie nikto nepotvrdí. "Použitie informačno-technických prostriedkov podlieha režimu utajenia a z tohto dôvodu nie je možné vyjadriť sa ani len k tomu, či bola na krajský súd podaná žiadosť o vydanie súhlasu s odpočúvaním konkrétnej osoby," povedal hovorca súdu Roman Tarabus.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Tajná služba údajne odpočúvala novinárov (21. 11. 2011)
 Minister Galko sa bráni, odpočúvanie je len politická hra (21. 11. 2011)
 Analytik: Kauza odpočúvania je výsledkom boja pravice (21. 11. 2011)nasledujúci článok >>
Ruského konzula chytili 15-krát podnapitého za volantom
<< predchádzajúci článok
Bratislavský kraj má v mobile viac ako 740 ľudí