Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

17. augusta 2023

Ocenenie Zlatý špendlík: Top hradom alebo zámkom Trenčianskeho kraja sa podľa internetových recenzií stal Bojnický zámokNárodnú kultúrnu pamiatku pre jej romantickú podobu, do ktorej ju nechal prestavať jej posledný šľachtický majiteľ gróf Ján František Pálffy, vyhľadávajú nielen domáci, ale i zahraniční turisti.Zdieľať
Ocenenie Zlatý špendlík: Top hradom alebo zámkom Trenčianskeho kraja sa podľa internetových recenzií stal Bojnický zámok

Top hradom alebo zámkom Trenčianskeho kraja sa podľa internetových recenzií stal Bojnický zámok. Ocenenie Zlatý špendlík - Po stopách slovenských hradov a zámkov si prevzal riaditeľ Slovenského národného múzea (SNM) - Múzea Bojnice Igor Socha. Skonštatoval, že cena je okrem iného utvrdením správneho smerovania práce múzejníkov.


"Keďže ide o ocenenie predovšetkým od návštevníkov samotných, je pre nás získanie Zlatého špendlíka veľmi hodnotné, keďže nás utvrdzuje o správnom smerovaní našej práce, poskytovaných službách návštevníkom, ako i nami vyvíjaných aktivít," uviedol Socha.

Za bohatou ponukou múzea podľa neho stojí šikovný tím zamestnancov odvádzajúcich skvelú prácu, čo sa odzrkadľuje práve na vysokej spokojnosti veľkej väčšiny návštevníkov zámku. "Pravidelné sledovanie recenzií je u nás dennou rutinou a aj vďaka nim sa návštevník stáva súčasťou procesu tvorby vízie a stratégie riadenia tejto inštitúcie do budúcna," dodal.

Národnú kultúrnu pamiatku pre jej romantickú podobu, do ktorej ju nechal prestavať jej posledný šľachtický majiteľ gróf Ján František Pálffy, vyhľadávajú nielen domáci, ale i zahraniční turisti. Ročne na zámok zavíta takmer 200.000 návštevníkov a približne jeden až jeden a pol milióna ľudí, ktorí navštívia priľahlý zámocký park.

Samotné ocenenie má podobu špendlíka a vychádza zo zobrazenia hľadaného miesta na Mapách Google. Cena sa na Slovensku udeľuje prvýkrát, a to v kategórii hradov a zámkov. Osem ocenených kultúrnych pamiatok vybrali na základe viacerých kritérií.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Výstava fotografií Kuliseva Amazing Planet na Bojnickom zámku ukazuje krásu prírody (2. 8. 2023)
 V Bojniciach sa tento víkend uskutoční 4. ročník festivalu remesiel (25. 7. 2023)
 Výstava v Bojniciach približuje éru Bojnického zámku za čias Baťovcov (22. 7. 2023)
 Leto na Bojnickom zámku bude patriť predstaveniam i výstavám (4. 7. 2023)
 Zoo Bojnice zvyšuje od 1.7.2023 vstupné. Zavádzajú však RODINNÚ VSTUPENKU (27. 6. 2023)
 Rozprávky na Bojnickom zámku potešia návštevníkov i tento týždeň (22. 6. 2023)
 Rozprávkový zámok 2023: Dnes začalo rozprávkové podujatie na Bojnickom zámku ponúkne tri príbehy (14. 6. 2023)
 Foto a video: Portrét grófa Pálffyho sa po desaťročiach vrátil späť na Bojnický zámok. Dnes ho slávnostne odhalili (2. 6. 2023)
 Oslávte MDD na Bojnickom zámku ako na kráľovskom dvore (23. 5. 2023)
 Foto: Bojnická zámok otvoril letnú sezónu podujatím Strašidelný zámok (30. 4. 2023)nasledujúci článok >>
Video: Braňo Mojsej ml. prichádza s letným závanom v novinke Na krídlach
<< predchádzajúci článok
Spievankovo má novú hovoriacu knihu s témou povolania