Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

16. mája 2012

Odchod Grécka z eurozóny by bol chaotický, tvrdí LagardeováOdchod Grécka z eurozóny by bol "obrovskou chybou". V stredu to vyhlásil španielsky premiér Mariano Rajoy. "Nechcem, aby Grécko opustilo eurozónu," povedal novinárom Rajoy. ...Zdieľať
christine lagardeova MADRID 16. mája (WEBNOVINY) - Odchod Grécka z eurozóny by bol "obrovskou chybou". V stredu to vyhlásil španielsky premiér Mariano Rajoy. "Nechcem, aby Grécko opustilo eurozónu," povedal novinárom Rajoy.


Zároveň zdôraznil, že Madrid má v úmysle dodržať to, k čomu sa zaviazal, aby krajina znížila deficit verejných financií.

Šéfka Medzinárodného menového fondu (MMF) Christine Lagardeová uviedla, že je dôležité technicky sa pripraviť na možnosť odchodu Grécka z eurozóny. Zároveň upozornila, že odchod Grécka by mohol byť "dosť chaotický".

Pre televíznu stanicu France 24 v utorok na otázku, či by Grécko mohlo odísť z eurozóny, Lagardeová odpovedala: "Určite dúfame, že to tak nebude, z pohľadu MMF ... ale musíme byť technicky pripravení na všetko."

Na otázku, aký by bol vplyv možného odchodu Grécka, šéfka MMF odpovedala, že takáto situácia by mala dopad na hospodársky rast, obchod, ako aj na finančné trhy. "S určitosťou sa dá predpokladať, že by to bolo dosť chaotické," dodala.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Budúcnosť krajiny majú v rukách Gréci, tvrdí Manuel Barroso
<< predchádzajúci článok
Slovenská pošta zaplatí za ochranu takmer 27 miliónov eur

Odchod Grécka z eurozóny by bol chaotický, tvrdí Lagardeová - diskusné fórum čitateľov