Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

02. septembra 2010

Pod nebeskými horami - Potulky Strednou ÁziouFoto: Danica Pury Danica Púry si Vás dovoľuje pozvať na ďalšie pokračovanie výstavy fotografií z krajín Kirgizsko, Tadžikistan a Uzbekistan a ako bonus aj z krajín Nepál, India, Čína, Peru a Bolívia. Vernisáž sa ...Zdieľať
pod nebeskymi horami Foto: Danica Pury

Danica Púry si Vás dovoľuje pozvať na ďalšie pokračovanie výstavy fotografií z krajín Kirgizsko, Tadžikistan a Uzbekistan a ako bonus aj z krajín Nepál, India, Čína, Peru a Bolívia.

Vernisáž sa uskutoční 6.9.2010 o 16:30 (pondelok) v priestoroch hotela ADRIA, Hurbanova 21 v Trenčianskych Tepliciach.

Kurátorka výstavy: PhDr. Marta Hučková

Výstava je predajná.

Celkový výťažok pôjde na charitatívny účel pre občianske združenie Podpora a nádej zamerané na starostlivosť o pacientov so sklerózou mutiplex.

Výstava potrvá od 3.9.2010 do 29.10.2010

Občianske združenie Podpora a Nádej bolo založené v roku 2005 za účelom podpory pacientov, občanov s medicínskym vzdelaním a akademickej vedy. Cieľom združenia je v prvom rade starostlivosť o pacientov za účelom zlepšenia ich zdravotných výsledkov, najmä tých, ktorí trpia život ohrozujúcimi a závažnými ochoreniami (skleróza multiplex, hepatocelulárny karcinóm).

Fotografie sú z unikátnej cesty za dobrodružstvom.
V Kirgizsku, ktoré právom nazývajú Švajčiarsko Strednej Ázie sme v horách Tian Šan zdolávali na koňoch sedlá vo výške 3 600 metrov, ochutnali sme kumys /kobylie mlieko/, prespali sme v tradičnej jurte na pastvinách džejloó. Z alpského rázu krajiny sme sa presunuli do Tadžikistanu, kde už hraničný prechod sa nachádza vo výške 4 282 metrov. Krajinu lemuje nádherné zasnežené pohorie Pamír. Veľká chudoba, neúrodná pôda sa tiahli celou Pamírskou magistrálou do nádherného zeleného Wakhanského údolia. Tu len rieka delí Afganistan od Tadžikistanu. Smaragdové jazero Alexandra Veľkého a Fanské hory nás očarili farbami a minimálnym počtom turistov na treku. Z nádherných ľadovcových jazier a zasnežených vrcholkov hôr sme sa presunuli do púštnej krajiny, do Uzbekistanu. Púšť Kyzylkum s vysychajúcim Aralským jazerom, Karapalkacká republika, Tyrkysové
minarety a mešity, kamenné námestia. To všetko v Samarkande, Buchare a Chive.

Generálni partneri
BAYER
CeWe Color a.s./ obchodná značka Fotolab

Partneri
MEGAFOTO
Roc'hann - musiques de Bretagne et d'ailleurs
Nadácia Podpora a nádej
Hotel Adria

Mediálni partneri
SITA, Webnoviny.sk, Kam do mesta, ephoto.sk, Slovenské centrum pre komunikáciu a rozvoj, Objektívom.sk

Výstavu podporili
HB Reavis Group, Press Color, Top Vision, KOFOLA, Vinohradníctvo Pavelka – Sobolič, Casper+, G-Tec Professional, Dražobná spoločnosť, Sebamed, Essence, Willmark, Artinvest – aukčná galéria, Matilda.sk,
Espria Health Club

Danica Púry (1975)
Zameriava sa na reportážnu a dokumentárnu fotografiu. Venuje sa aj divadelnej fotografii, v ateliérovej tvorbe hlavne portrétom.
Je členkou klubu priateľov fotografie pri Stredoeurópskom dome fotografie a Slovenského syndikátu novinárov.
Navštívila Mexiko, Nepál, Tibet, Indiu, Peru, Bolíviu, Čile, Čínu, Thajsko, Malajziu, Egypt, Brazíliu, USA, Južnú Afriku, Škandináviu, Maroko.
Zážitky z týchto ciest prezentuje na rôznych cestovateľských akciách a festivaloch vo forme prednášok alebo premietania. K jej ďalším koníčkom patrí francúzsky jazyk, písanie cestopisov, divadlo, maľovanie a turistika.
V roku 2009 prezentovala svoju fotografickú tvorbu na 2 autorských výstavách a stihla s priateľmi absolvovať mesačnú expedíciu do Strednej Ázie (Kirgizsko, Tadžikistan a Uzbekistan).
V roku 2010 zrealizovala výstavu fotografií z expedície zo Strednej Ázie, na ktorej prebehla dražba fotografií. Výstava sa postupne inštaluje v rôznych slovenských mestách a fotografie sú predajné. Celkový výťažok z predaja a dražby je venovaný na charitatívny účel pre občianske združenie Podpora a nádej zamerané na starostlivosť o pacientov so sklerózou mutiplex.
Predané fotografie sú už len k nahliadnutiu v katalógu, ktorý je súčasťou putovnej výstavy, ale dajú sa objednať a vytlačiť na plátno cez firmu Fotolab, ktorá celú tlač zabezpečila.

www.danitko.sk

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zomrel filmový producent Pavel Melounek
<< predchádzajúci článok
Sláva šľachetným – vedecká konferencia a sprievodné podujatia

Pod nebeskými horami - Potulky Strednou Áziou - diskusné fórum čitateľov