Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. februára 2006

Podmienečný 15-mesačný trest pre gynekológa Martina Š.Na 15-mesačný podmienečný trest odňatia slobody a 30-tisícový peňažný trest odsúdil dnes Špeciálny súd v Pezinku ružinovského gynekológa Martina Š. pre trestný čin prijímania úplatku a inej ...Zdieľať

PEZINOK 8. februára (WN/SITA) - Na 15-mesačný podmienečný trest odňatia slobody a 30-tisícový peňažný trest odsúdil dnes Špeciálny súd v Pezinku ružinovského gynekológa Martina Š. pre trestný čin prijímania úplatku a inej nenáležitej výhody. Samosudca Ján Hrubala tak potvrdil pre lekára pôvodný trest, ktorý mu vymeral v odsudzujúcom verdikte ešte v septembri minulého roka. Ten však Najvyšší súd SR zrušil a vrátil vec na opätovné prerokovanie. Dnešný rozsudok zatiaľ nie je právoplatný, obžalovaný sa voči nemu na mieste odvolal. Prokurátor sa k nemu vyjadrí až po jeho doručení.

Ako skonštatoval Hrubala, súd vykonal rozsiahle dokazovanie na prvom pojednávaní, ako aj na pojednávaniach po zrušení odsudzujúceho verdiktu. Nové dôkazy podľa neho len potvrdili, že závery, ku ktorým súd dospel pri prvom vyhlásení rozsudku, boli správne. Je nepochybne preukázané, že sa obžalovaný dopustil skutku tak, ako mu kladie obžaloba za vinu, dodal Hrubala. Usvedčili ho svedkovia manželia Kolárikovci, ako aj zvukové nahrávky. Z nich jednoznačne vyplýva, že obžalovaný ponúkaný úplatok neodmietol. Súd sa tiež zaoberal otázkou, či Richard Kolárik ako agent obžalovaného neprovokoval a neprekročil tak svoje právomoci. Dospel však k záveru, že agent sa takého konania nedopustil, pretože v rozhovoroch s gynekológom len nadviazal na jeho predchádzajúcu požiadavku o úplatok.

Obžalovaný Martin Š. pred novinármi po vyhlásení verdiktu uviedol, že takéto rozhodnutie očakával. "Ukázala sa pravá tvár Špeciálneho súdu," povedal. Dodal, že ak by ho odsúdil aj odvolací súd, bude sa spravodlivosti dožadovať aj v zahraničí. Bližšie to však odmietol špecifikovať.

FOTO.SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Predaj ZSSK Cargo podľa Prokopoviča pokračuje
<< predchádzajúci článok
Rakúsko a Nemecko pracovný trh neotvoria, očakáva MPSVR