Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. júla 2020

Premiér Matovič priznal, že v súvislosti so svojou diplomovkou by mal prísť o titulPredseda vlády Slovenskej republiky Igor Matovič (Zdieľať
igor matovic 2 676x451 16.7.2020  - Predseda vlády Slovenskej republiky Igor Matovič (OĽaNO) si myslí, že by pre medializované informácie o jeho diplomovej práci mal prísť o titul. Denník N vo štvrtok informoval o tom, že premiér vo svojej diplomovej práci odpísal dve knihy a v roku 1998 ju odovzdal ako svoje dielo.


„Úprimne, netuším, či som pred 22 rokmi vo svojej diplomovke niečo necitoval a koľko toho bolo. Ak to tak je, ukradol som niečo, čo mi nepatrilo, som de facto v tejto veci zlodej, čo je smutné a určite nie na chválu,“ uviedol Matovič na sociálnej sieti a dodal, že titulom sa nikdy nechválil.

Priznal tiež, že posledné dva ročníky školy flákal a bola pre neho na poslednej koľaji. „Na tie dva roky vôbec nie som hrdý. Nechodil som na prednášky a na cvikách som bol často duchom neprítomný, či mysľou v mojej firme. Či som zvykol odpisovať? Zvykol. Často? Keď som sa nestihol naučiť, tak určite, ak sa dalo. Bolo to správne? Nebolo,“ dodal.

Matovič uviedol, že zo svojej funkcie odstúpi „hneď, ako splním všetko, čo som ľuďom pred voľbami sľúbil“. Na záver sa ospravedlnil všetkým poctivým študentom, ktorí dokázali vyštudovať bez jediného odpisovania, našepkávania a iných „fintičiek“.


Zdroj: Webnoviny.sk - Premiér Matovič priznal, že v súvislosti so svojou diplomovkou by mal prísť o titul © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Matovič podľa politológa priznal krehkosť klubu OĽaNO, hnutie nebolo pripravené na vládnutie (12. 7. 2020)
 Zastavme korupciu pomenovala najväčší problém Matovičovej vlády, ale chváli audit v štátnych hmotných rezervách (29. 6. 2020)
 Matovič sa počas koronakrízy neosvedčil, je príliš osobný a nedôveruje ani hovorcovi, hodnotí politológ (28. 6. 2020)
 Premiér Matovič už nie je opozičný politik a mal by to pochopiť, hodnotí politológ 100 dní jeho vlády (27. 6. 2020)
 Matovič: Nebudem vyzývať Borisa Kollára k odstúpeniu. Nechce ohroziť pád vlády a návrat "mafie" do čela štátu. (24. 6. 2020)
 Aj sme sa zasmiali, aj dobrá nálada bola, hodnotil Matovič po svojej návšteve v Budapešti (12. 6. 2020)
 Premiér Matovič je na návšteve Česka, spolu s Babišom oznámili obnovenie voľného režimu na hraniciach (foto) (3. 6. 2020)
 Matovič naznačil, že štátna karanténa nebude povinná, načrtol, kedy asi odložíme rúška (11. 5. 2020)
 Programové vyhlásenie vlády 2020: Matovičova vláda schválila svoje programové vyhlásenie, má 121 strán (video) (19. 4. 2020)
 Matovičove komunikačné chyby spôsobuje strach, zodpovednosť alebo neznalosť procesov vládnutia (18. 4. 2020)nasledujúci článok >>
Ministerstvo vnútra má jasnú predstavu, ako by sa mal uskutočniť výber nového šéfa polície
<< predchádzajúci článok
Blaha zvažuje právne kroky na obhajobu svojej osoby, Kaliňák označil obvinenie za škandál

Premiér Matovič priznal, že v súvislosti so svojou diplomovkou by mal prísť o titul - diskusné fórum čitateľov