Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. marca 2024

Prestaňte šíriť strach, vyzval Korčok. Pellegrini sa odmieta dištancovať od vyjadrení Šutaja Eštoka o zatiahnutí Slovenska do vojnyPrezidentský kandidát a líder Hlasu-SD Peter Pellegrini sa nebude dištancovať od vyjadrení ministra vnútra za jeho stranuZdieľať
korcok pellegrini 1 676x451 28.3.2024 (SITA.sk) - Prezidentský kandidát a líder Hlasu-SD Peter Pellegrini sa nebude dištancovať od vyjadrení ministra vnútra za jeho stranu Matúša Šutaja Eštoka o tom, že Korčok chce chodiť do Bruselu, aby mohol rokovať o vyslaní slovenských vojakov na Ukrajinu.


Požiadal ho o to vo štvrtok v diskusnej relácii na RTVS 24 jeho protikandidát Ivan Korčok, ktorý dodal, že má dvoch synov a takéto šírenie klamstiev sa ho osobne dotýka.

Podobne sa vyjadril aj Tomáš


„Prestaňte šíriť strach, pretože to je to jediné, čo robíte od prvej minúty po zverejnení výsledkov volieb," vyzval lídra Hlasu-SD.

Viac o téme: Prezidentské voľby na Slovensku 2024Moderátorka relácie pripomenula, že aj ďalší minister za Hlas-SD Erik Tomáš sa opakovane vyjadril na adresu Korčoka v tom duchu, že chce Slovensko zatiahnuť do vojny.

Pellegrini reagoval, že sa od vyjadrení svojich ministrov dištancovať nebude a Korčok sa má dištancovať od mnohých vyjadrení Igora Matoviča.

Nie je to právomoc prezidenta


„Môj postoj je úplne jednoznačný, zopakujem, ak by kohokoľvek napadlo posielať slovenských vojakov a vojačky na Ukrajinu, som proti tomu," vyhlásil Korčok. Vyslanie vojakov nie je navyše právomocou prezidenta, ale vlády a následne to schvaľuje vládna väčšina v parlamente.

Korčok zároveň poukázal na to, že Ficova vláda pokrytecky hovorí, že žiadne slovenské zbrane nepôjdu na Ukrajinu, no od jej nástupu už bola na Ukrajinu zo Slovenska vyvezená munícia za 500 miliónov eur.

„Ani náboj nie je zo Slovenska vyvezený bez politického súhlasu a ministerstvo hospodárstva je politický orgán,“ povedal Korčok.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentské voľby na Slovensku 2024 (fotografie)
 

Pellegrini chce byť prezidentom mieru


Pellegrini sám na svojom facebookovom profile vyhlásil, že on chce byť prezidentom mieru a nie vojny, čím narážal na Korčoka.

Vo svojej rétorike pokračoval aj v relácii, keď povedal, že Korčok „nakoniec pôjde za českým prezidentom Pavlom, ktorý by ako bývalý generál rád bojoval, pôjde za Macronom, ktorý mu povie, ‚počúvaj sem, Ivan, ale vieš, my by sme potrebovali tých vojakov tam, tak skús ich presvedčiť doma, aby sme my, Francúzi, neboli sami v tom‘. A ja viem, ako sa zachová?"

Pellegrini je presvedčený, že prezident má právo ako vrchný veliteľ ozbrojených síl vyjadrovať sa k takýmto otázkam.


Zdroj: SITA.sk - Prestaňte šíriť strach, vyzval Korčok. Pellegrini sa odmieta dištancovať od vyjadrení Šutaja Eštoka o zatiahnutí Slovenska do vojny © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 SNS podporí v druhom kole Pellegriniho, podľa strany má šancu stať sa prezidentom koalície (26. 3. 2024)
 Pred druhým kolom volieb náš čaká intenzívna kampaň. Čo radí politológ Korčokovi a Pellegrinimu? (24. 3. 2024)
 Výrazný náskok dáva Korčokovi šancu na úspech v druhom kole, podľa politológa však bude záležať na viacerých faktoroch (24. 3. 2024)
 Zatiaľ ide všetko podľa plánu, reaguje Fico na výsledky 1. kola prezidentských volieb (24. 3. 2024)
 Pellegrini nezískal v Bratislave ani 25 percent. Iba v dvoch okresoch nevyhral on alebo Korčok (24. 3. 2024)
 Saková si nemyslí, že Pellegriniho víťazstvo v prezidentských voľbách by znamenalo koniec strany (24. 3. 2024)
 Výsledky prvého kola prezidentských volieb 2024: DO DRUHÉHO KOLA POSTUPUJÚ IVAN KORČOK a PETER PELLEGRINI (Prezidentské voľby 2024) (24. 3. 2024)
 Ivan Korčok vyhral v šiestich krajských mestách, Peter Pellegrini si získal voličov v Žiline a v Nitre (24. 3. 2024)
 Väčšina ľudí na Slovensku si neželá liberárno-pravicovo-progresívneho prezidenta, hodnotí výsledky volieb Pellegrini (24. 3. 2024)
 Čaputová zablahoželala Korčokovi a Pellegrinimu k postupu do druhého kola, želá si férovú a kultivovanú kampaň (24. 3. 2024)nasledujúci článok >>
Na priechode pred obchodným domom v Bratislave zrazilo auto 14-ročné dievča, okolnosti nehody vyšetruje polícia
<< predchádzajúci článok
Zaútočí Putin na krajiny NATO? Šéf Kremľa odhalil, aké plány má s Českom, Poľskom a pobaltskými štátmi