Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

14. septembra 2007

Pri dopravnej akcii nafúkali aj dvaja šoféri autobusovDvoch šoférov autobusu pod vplyvom alkoholu prichytili policajti pri celoslovenskej špeciálnej kontrole zameranej hlavne na kontrolu autobusov. Tridsaťtriročnému vodičovi pravidelnej ...Zdieľať

BRATISLAVA 14. septembra (WEBNOVINY) - Dvoch šoférov autobusu pod vplyvom alkoholu prichytili policajti pri celoslovenskej špeciálnej kontrole zameranej hlavne na kontrolu autobusov. Tridsaťtriročnému vodičovi pravidelnej prímestskej linky Bratislava - Svätý Jur zistili ráno o 05:45 hodine 0,25 mg/l alkoholu v dychu, čo je 0,52 promile a v Prešovskom kraji na linke Vranov - Davidov ráno o 06:30 namerali 45-ročnému šoférovi 0,50 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,04 promile. Pri akcii v pravidelnej autobusovej doprave odhalili policajti 148 priestupkov. Okrem šoférov posilnených alkoholom štyria ďalší vodiči počas jazdy telefonovali, 35 prekročili povolenú rýchlosť, 55 autobusov nemalo v poriadku technický stav. V nepravidelnej autobusovej doprave odhalili 58 priestupkov, z toho napríklad deväť vodičov prekročilo rýchlosť, dvaja telefonovali počas jazdy a 22 autobusov malo nevyhovujúci technický stav, informoval hovorca Prezídia PZ Martin Korch.

Počas osemhodinovej akcie, do ktorej bolo zapojených viac ako šesťsto policajtov, zistili celkom 1993 priestupkov. Z toho až 33 vodičov jazdilo pod vplyvom alkoholu, 415 prekročilo rýchlosť, 341 nepoužívalo bezpečnostné pásy, 36 počas jazdy telefonovalo a 416 vozidiel malo nevyhovujúci technický stav. Policajti zadržali 55 vodičských preukazov a 156 osvedčení o evidencii vozidla. Počas kontrol policajti zaevidovali aj niekoľko negatívnych reakcií od cestujúcich v autobusoch. "Treba však zdôrazniť, že celá akcia nebola zameraná proti nim, ale práve pre nich, pre ich bezpečnosť," dodal Korch.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vyššie mýtne bude mať na náklady dopravcov väčší dopad
<< predchádzajúci článok
Princ Harry oslávi 15. septembra 23. narodeniny

Pri dopravnej akcii nafúkali aj dvaja šoféri autobusov - diskusné fórum čitateľov