Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. januára 2010

Pri Machu Picchu uviazlo 2000 turistovPrudké dažde a zosuvy bahna zablokovali železničnú trať z pevnosti Inkov Machu Picchu v Peru a uväznili tam skoro 2000 turistov. Peruánska vláda vyhlásila v pondelok v oblasti ...Zdieľať
Foto: SITA/AP


LIMA 26. januára (WEBNOVINY) - Prudké dažde a zosuvy bahna zablokovali železničnú trať z pevnosti Inkov Machu Picchu v Peru a uväznili tam skoro 2000 turistov. Peruánska vláda vyhlásila v pondelok v oblasti stav ohrozenia. Z dediny Machu Picchu Pueblo evakuovali 20 starších a chorých turistov helikoptérami, ktoré by v utorok mali prísť pre ďalších a priviesť zásoby. 1954 turistov však uviazlo v dedine, keďže prevádzka na trati je od nedele prerušená. Hotely a ubytovne sú plné, ľudia spia aj na stanici. Vlak je jediným spojením medzi mestom Cuzco a Machu Picchu. Práce na vyčistení trate pokračujú, no komplikuje ich rozvodnená rieka Urubamba. Prevádzku železnice by mohli obnoviť v utorok, v závislosti na počasí.

Silné dažde sužujú oblasť už tri dni. Zosuvy pôdy pripravili o život dve osoby a poškodili archeologické pamiatky pri meste Cuzco, ktoré bolo inkským hlavným mestom.

SITA/AP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Chavez odpustil Haiti dlh asi 300 mil. dolárov
<< predchádzajúci článok
Na Srí Lanke budú dnes voliť nového prezidenta

Pri Machu Picchu uviazlo 2000 turistov - diskusné fórum čitateľov