Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Radíme

20. februára 2022

Príprava kuracieho mäsa má svoje pravidlá. Mnoho ľudí robí zásadné chybyKuracie mäso je veľmi obľúbené a dopyt po ňom má v posledných rokoch vzrastajúci trend. Je veľmi vhodné na diétne stravovanie.Zdieľať
Príprava kuracieho mäsa má svoje pravidlá. Mnoho ľudí robí zásadné chyby

Ďalej ho ľudia radi pripravujú pre svoju mimoriadnu jednoduchosť, v porovnaní s ostatnými druhmi mäsa, a ďalej pre svoju jemnosť a jednoduchú stráviteľnosť. Kuracie mäso je tiež bohaté na:

  • fosfor
  • draslík
  • horčík
  • železo

Avšak pripraviť kuracie mäso tak, aby sme sa vyvarovali rôznych nešvárov a finálny pokrm chutil tak, ako má, dá možno zabrať viac, než si dokážete predstaviť. Ako teda na to?

Kuracie mäso radšej neumývajte

V umývaní kuracieho mäsa by ste sa mali mať na pozore, a to prevažne z dôvodu, že povrch mäsa môže predstavovať pastvu pre baktérie všetkých možných druhov. Pokiaľ je teda kuracie mäso napr. špinavé od krvi, je možné ho umyť vo vysokej nádobe. Predchádzame tak rozptýleniu bacilov do našej kuchyne. Mnohí experti pre hygienu však uvádzajú, že kuracie mäso je pri priemyselnej výrobe riadne ošetrené, práve proti vzniku nežiaducich baktérií, teda nie je potrebné mäso pri vybalení ďalej omývať.

Pri príprave kuracieho mäsa by sme sa mali vyvarovať vyprážaniu či pečeniu za vyšších teplôt. Za ideálnu teplotu sa odporúča 75 stupňov. Pre bližšiu špecifikáciu aktuálnej teploty sa potom odporúča použiť tzv. teplomer mäsa, ktorý sa používa pri varení napríklad v reštauráciách.

Keď bude mäso tepelne upravené, dajte si pozor na to, aby ste barbecue omáčku na mäso nenaliali príliš skoro. V prípade, že omáčku nalejeme na mäso ihneď po tepelnej úprave, začne omáčka na povrchu mäsa karamelizovať, čo má následne nežiaduce účinky na chuť mäsa. Preto radšej 5 minút počkajte a nechajte mäso po úprave tzv. odpočinúť.

Perfektnou prílohou ku kuraciemu mäsu je bezpochyby grilovaná zelenina. Ľudia ju ku kuraciemu mäsu volia veľmi často, hoci si nie každý z nich uvedomuje, potencionálny problém s konečnou vôňou grilovanej zeleniny. Dbajte na to, aby zelenina nebola pripravovaná v rovnakej panvici, kde sa predtým pripravovalo mäso. Vôňu zeleniny potom prebije chuť kuracieho mäsa.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Chcete schudnúť? Hladovanie nemá zmysel, kľúčom je vyvážená strava (14. 2. 2022)
 Ako vyčistiť rúru lacno, ľahko a rýchlo? (13. 2. 2022)
 5 chýb, ktoré väčšina z nás robí pri používaní mobilného telefónu (6. 2. 2022)
 Ako vyčistiť žehličku od spálenín a vodného kameňa (6. 2. 2022)
 Školské prázdniny 2021/2022 - Termíny školských prázdnin v školskom roku 2021/2022 (31. 1. 2022)
 Máte problém so spánkom? Vyskúšajte túto vojenskú techniku. Uspí vás do dvoch minút (29. 1. 2022)
 Radíme: Zmierňovať príznaky COVID-19 možno aj liekmi bez predpisu (26. 1. 2022)
 Radíme: Sviatky bez tráviacich ťažkostí? Toto sú rady odborníkov (20. 12. 2021)
 Prechladnutie, chrípka alebo zápaly dutín. Ako sa im vyhnúť? (19. 12. 2021)
 O KOĽKEJ CHODÍTE SPAŤ? Vedci zistili najzdravší čas zaspávania (11. 11. 2021)nasledujúci článok >>
Kráľovná Alžbeta II. sa tiež nakazila koronavírusom, má mierne príznaky
<< predchádzajúci článok
J. Dobrík vyskúša si muzikál, bude bodyguardom