Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

28. novembra 2019

Prírodu očami mentálne hendikepovaných ľudí zobrazuje výstavaIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR - Dano Veselský
 
Liptovský Mikuláš 28. novembra (TASR) - Výtvarné práce s prírodnými motívmi, ktorých autormi sú deti, mládež i dospelí s rôznym druhom mentálneho znevýhodnenia prezentuje výstava v Slovenskom múzeu ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši. Podľa Evy Mauritzovej z múzea sa návštevníci stretnú s kresbou, maľbou, grafikou, mozaikou, ale aj trojrozmernými prácami zhotovenými z prírodných alebo odpadových materiálov.


O spoluprácu na výstave múzeum pravidelne oslovuje špeciálne školy, špeciálno-pedagogické centrá aj domovy sociálnych služieb zo Slovenska i zahraničia. Možnosť prezentácie podľa Mauritzovej podporuje u mentálne hendikepovaných autorov rozvoj pracovných zručností, ale aj kognitívnych funkcií. Tiež posilňuje sebarealizáciu a socializáciu, a tým aj integráciu do života spoločnosti. "Na druhej strane nám ostatným vytvára priestor vidieť prírodu tak, ako ju vidí mentálne hendikepovaný človek," dodala.

Cyklus Príroda našimi očami realizuje múzeum jaskyniarstva každoročne od roku 2003. Umelecké diela budú verejnosti prístupné do 11. januára 2020 v priestoroch múzea na Školskej ulici.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
KINO NOVINKY TÝŽDŇA: Šťastný nový rok a Parazit
<< predchádzajúci článok
Popredný literárny kritik Andrej Mráz sa narodil pred 115 rokmi

Prírodu očami mentálne hendikepovaných ľudí zobrazuje výstava - diskusné fórum čitateľov