Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. novembra 2019

Rekonštrukcia Najvyššieho súdu SR sa predražilaNa archívnej snímke budova Ministerstva spravodlivosti SR. V budove sídli aj Najvyšší súd SR. Bratislava.Zdieľať
Na archívnej snímke budova Ministerstva spravodlivosti SR. V budove sídli aj Najvyšší súd SR. Bratislava. Foto: TASR - Michal Svítok
Bratislava 4. novembra (TASR) - Takmer o trištvrte milióna eur sa predražila rekonštrukcia objektu Najvyššieho súdu (NS) SR v Bratislave za jeho pôvodného vedenia. Ukázala to kontrola nariadená podpredsedníčkou NS SR Jarmilou Urbancovou, ktorá momentálne zastupuje predsedu, keďže jeho funkcia nie je od 2. októbra obsadená. TASR o tom informoval referát komunikácie s verejnosťou NS SR.


"Po vládnom audite, ktorý zistil 14 závažných porušení finančnej disciplíny, ide o ďalšie závažné podozrenie z nehospodárneho nakladania s financiami počas predsedníctva Daniely Švecovej a jej generálneho tajomníka Ivana Soleja," vyhlásila Urbancová.

Pôvodne mal NS SR zaplatiť za rekonštrukciu priestorov 1.397.319,70 eura bez DPH spoločnosti HANT BA, ktorá zvíťazila s najnižšou ponukou. Spoločnosť na základe podkladov plánovaných opráv písomne vysvetlila mimoriadne nízku cenovú ponuku, ktorá bola podľa nej reálna. Počas rekonštrukcie bývalý vedúci Kancelárie NS SR Solej opakovane so spoločnosťou uzavrel celkovo tri dodatky, ktorými sa suma za rekonštrukciu výrazne zvýšila.

NS SR pritom v pôvodných podkladoch odhadoval náklady na rekonštrukčné práce na 2,2 milióna eur. Z dokladov výberového konania vyplýva, že trojčlennú výberovú komisiu netvorili zamestnanci Kancelárie NS SR a kým zápisnicu z otvárania ponúk podpísali všetci členovia komisie, zápisnicu o vyhodnotení ponúk podpísal len predseda komisie.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bezpečnostné sily zabili v Bagdade najmenej päť demonštrantov
<< predchádzajúci článok
Analýza: Žetónovým zberom by obce ušetrili 28,5 milióna eur ročne

Rekonštrukcia Najvyššieho súdu SR sa predražila - diskusné fórum čitateľov