Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

05. novembra 2012

Robotníkovi z Kuriman operovali pečeň, na rade sú kostiV prešovskej fakultnej nemocnici leží po operácii pečene 33-ročný Ján z Tisovca, ktorého v piatok 2. novembra privalili časti z padajúceho rozostavaného diaľničného mosta pri Kurimanoch na Spiši. ...Zdieľať
lekar PREŠOV 5. novembra (WEBNOVINY) – V prešovskej fakultnej nemocnici leží po operácii pečene 33-ročný Ján z Tisovca, ktorého v piatok 2. novembra privalili časti z padajúceho rozostavaného diaľničného mosta pri Kurimanoch na Spiši.


Napojený je na umelú ventiláciu pľúc. Jeho celkový zdravotný stav je naďalej vážny, avšak stabilizovaný. Pacient je pri vedomí a komunikuje.

Uviedla to dnes pre média primárka Kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny prešovskej fakultnej nemocnice Ľubomíra Romanová.

Ako uviedla, pacienta presunuli do prešovskej fakultnej nemocnice v piatok 2. novembra z Levoče, kde ho prijali hneď po úraze.

Ešte v levočskej nemocnici zistili, že závažnosť jeho poranení si vyžaduje špeciálny chirurgický výkon - operáciu pečene. Pacient má ďalej združené poranenie pľúc, chrbtice, driekovej panvy a končatín.

„Poranenie pečene vyriešili chirurgovia ešte v piatok. To, čo ho najviac ohrozuje, je poranenie pľúc, ktoré si naďalej vyžaduje umelú ventiláciu,“ povedala Romanová.

Na otázku, aká je prognóza pacienta, uviedla, že liečba a uzdravovanie je dynamický proces, v ktorom sa nedá povedať definitívne, že je, alebo nie je mimo nebezpečenstva.

„Aj naše rozhodnutia sa odvíjajú ako v akútnom režime, podľa toho, aký je aktuálne jeho zdravotný stav. Pokiaľ pacient potrebuje umelú ventiláciu pľúc, ak mu zlyháva vitálne dôležitá funkcia, akou je dýchanie, tak to samo o sebe hovorí o tom, že jeho stav je naďalej vážny,“ dodala primárka.

Keď u pacienta pominú problémy s pľúcami, bude potrebné riešiť jeho zlomeniny kostí. K tomu sa ešte dnes stretne konzílium, ktoré prehodnotí a naplánuje ďalší postup operácii. Dĺžku liečby u pacienta odhaduje Romanová na pol roka. Nechce však špekulovať o tom, ako dlho bude musieť zotrvať na ich

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Fakty o tregédii na Spiši, pri ktorej zahynuli štyria ľudia (4. 11. 2012)
 Robotník z tragédie v Kurimanoch je v umelom spánku (3. 11. 2012)
 Polícia prehľadáva miesto tragédie, začala trestné stíhanie (3. 11. 2012)
 Minister Kaliňák verí, že most sa nezrútil pre šetrenie (3. 11. 2012)
 Na Spiši spadol betónový most, zasypalo 15 ľudí (2. 11. 2012)
 Most v Kurimanoch stavala firma obvinená z nehody v ČR (2. 11. 2012)nasledujúci článok >>
Figeľ označil postup Penty za zohratý marketingový krok
<< predchádzajúci článok
River Park ponúka na predaj 32 dvojizbových apartmánov