Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. novembra 2012

Polícia prehľadáva miesto tragédie, začala trestné stíhanieZrútenie nosnej konštrukcie mosta počas výstavby pri Kurimanoch v okrese Levoča vyšetruje polícia. Spišskonovoveský vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci trestného činu ...Zdieľať
tragedia na spisi BRATISLAVA 3. novembra (WEBNOVINY) - Zrútenie nosnej konštrukcie mosta počas výstavby pri Kurimanoch v okrese Levoča vyšetruje polícia.


Spišskonovoveský vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecného ohrozenia. O začatí stíhania informoval košický policajný hovorca Alexander Szabó.

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach na podnet jeho riaditeľa Juraja Bukuša zriadilo "pre objektívne a dôsledné vyšetrenie tejto nešťastnej udalosti vyšetrovaciu pracovnú skupinu". Táto skupina je zložená z troch vyšetrovateľov policajného zboru, znalcov z Ústavu súdneho inžinierstva, pracovníkov inšpekcie práce a Ústavu súdneho lekárstva a ďalších policajtov kriminálnej polície.

Podľa šéfky tlačového odboru Ingrid Stanovej v piatok večer vyšetrovatelia na čele s prokurátorom zabezpečili všetky materiály, denníky a dokumenty, týkajúce sa stavby mosta. V sobotu pokračuje obhliadka miesta činu a vykonávajú sa ďalšie procesné úkony.

V nemocniciach leží 12 vážne zranených ľudí, ktorí tragickú nehodu prežili. Jeden z nich je v umelom spánku a jeho zdravotný stav je stále veľmi vážny. Zosypaný most na Spiši pochoval štyroch robotníkov.

Stavbu mosta zabezpečovali firmy Bögl a Krýsl, k.s. a Váhostav – SK, a.s. Firma Bögl a Krýsl, k.s. je v Českej republike obvinená za podobnú tragédiu v meste Studénka, kde náraz vlaku do zrúteného mosta neprežilo osem ľudí.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Robotník z tragédie v Kurimanoch je v umelom spánku (3. 11. 2012)
 Na Spiši spadol betónový most, zasypalo 15 ľudí (2. 11. 2012)
 Most v Kurimanoch stavala firma obvinená z nehody v ČR (2. 11. 2012)nasledujúci článok >>
Bankám hrozí žaloba z obohacovania sa na úverových účtoch
<< predchádzajúci článok
Dievčina zomrela po zrážke autom, jej totožnosť je neznáma