Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. novembra 2012

Most v Kurimanoch stavala firma obvinená z nehody v ČRNa výstavbe mosta v Kurimanoch, ktorý sa v piatok po 14.00 zrútil a zapríčinil smrť štyroch a zranenie dvanástich robotníkov, spolupracovala aj česká firma súdená za podobnú tragédiu v Studénke. ...Zdieľať
tragedia na spisi BRATISLAVA 2. novembra  - Na výstavbe mosta v Kurimanoch, ktorý sa v piatok po 14.00 zrútil a zapríčinil smrť štyroch a zranenie dvanástich robotníkov, spolupracovala aj česká firma súdená za podobnú tragédiu v Studénke.


Informuje o tom český spravodajský portál idnes.cz. "Nešťastie sa stalo na našom úseku, ale kompletnú stavbu tohto mosta pre nás zabezpečovala subdodávateľsky slovenská firma SEMOS," povedala ČTK hovorkyňa firmy Bögl a Krýsl Kateřina Plechatá.

Ďalšie informácie firma Bögl a Krýsl údajne zverejní po víkende. Vyjadrenie firmy SEMOS sa zatiaľ portálu idnes.cz získať nepodarilo. Právny zástupca firmy Radek Ondruš Českej televízii povedal, že spoločnosť fungovala výlučne ako generálny dodávateľ.

Firma Bögl a Krýsl je obvinená zo zavinenia nehody, ktorá sa stala v auguste 2008 v Studénke neďaleko Ostravy. Rýchlik Comenius vtedy narazil do padajúceho mosta. Pri nehode zahynulo osem ľudí.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Na Spiši spadol betónový most, zasypalo 15 ľudí (2. 11. 2012)nasledujúci článok >>
Cudzinci si marihuanu nebudú môcť kúpiť ani v Amsterdame
<< predchádzajúci článok
Maskovaní muži prepadli pezinskú banku, ulúpili 50-tisíc eur