Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. novembra 2012

Na Spiši spadol betónový most, zasypalo 15 ľudíV obci Kurimany pri Levoči sa zrútil most nad diaľnicou D1. Zasypal niekoľko desiatok robotníkov. Bilancia nehody je tragická, štvrtý muž, ktorý bojoval o svoj život v nemocnici, zraneniam podľahol.Zdieľať
 V Kurimanoch sa zrútila most, zasypal robotníkov


LEVOČA 2. novembra - V obci Kurimany pri Levoči sa v piatok po 14-tej hodine zrútil betónový most nad diaľnicou D1, ktorý je vo výstavbe. Tragédiu neprežili štyria ľudia. Traja sú ťažko zranení a osem ľahko.

"Bohužiaľ, bilancia je tragická, dvaja robotníci zomreli priamo na mieste, tretí pri prevoze do nemocnice" povedal minister vnútra Robert Kaliňák.

Napriek enormnému úsiliu lekárov košickej univerzitnej nemocnice večer skonal aj 47-ročný muž, ktorý utrpel ťažké zranenia hlavy a brucha, informovala o tom hovorkyňa košickej univerzitnej nemocnice Ladislava Šustová. Ako uviedla, muž prekonal dve operácie, no aj potom bol v ohrození života. Pacient bol hospitalizovaný na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny Univerzitnej nemocnice l. Pasteura. Napriek snahe lekárov podľahol ťažkým zraneniam.

Nosná konštrukcia mosta nad diaľnicou D1 v úseku Jánovce - Jablonov pri Kurimanoch spadla z výšky približne 15 až 20 metrov. Príčinou pádu nosnej konštrukcie mosta "je asi kolaps oceľových skruží, ktoré podopierali debnenie, kam sa lial betón", povedal o možnej príčine tragédie minister vnútra Robert Kaliňák.

Záchranári stále prehliadajú trosky, či tam nebol niekto nepovolaný, na mieste sú hasiči a záchranárske psy, aj armádna technika. Vyťahovanie jedného človeka trvalo približne 20 minút, povedal Martin Ballay z operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby.

Na výstavbe mosta v Kurimanoch spolupracovala aj česká firma súdená za podobnú tragédiu v Studénke. Reakcia českej firmy Bögl a Krýsl na tragickú nehodu je prinajmenšom zvláštna, prečítajte si ju --->>>TU

Nemocnice sú plné pacientov


 
Pacientov pomáhali prevážať do nemocníc aj dva vrtuľníky spoločnosti Air Transport Europe. V popradskej nemocnici na oddelení ARO leží 31-ročný robotník s poraneným hrudníkom. Na traumatológii prijali 39-ročného muža, ktorý má vykĺbené rameno, zlomené predkolenie a pravé zápästie, povedal riaditeľ nemocnice Jozef Tekáč. Obaja sú stabilizovaní, mimo ohrozenia života.

Zranené osoby previezli do najbližších nemocníc v Levoči, Poprade a Spišskej Novej Vsi aj sanitky rýchlej zdravotnej služby. V Levoč priviezli štyroch pacientov, v Nemocnici s poliklinikou v Spišskej Novej Vsi prijali šiestich. Jeden z nich je v ťažšom stave, má poranenie v driekovej časti, bez ochrnutia. Päť pacientov je ľahšie zranených. Všetci sú pri vedomí a stabilizovaní. Informácie poskytla hovorkyňa spoločnosti Svet zdravia Veronika Deckerová.

V Kurimanoch sa zrútila most, zasypal robotníkov


Most spadol v čase, keď robotníci betónovali

 
Konštrukcia mostu povolila v čase, keď robotníci betónovali jeho vrchnú časť. "Na moste došlo počas betonárskych prác k prepadnutiu časti mosta," uviedol hovorca Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Marcel Jánošík. Dodal, že príčiny tragédie zatiaľ nie sú známe a NDS nenesie zodpovednosť za tragédiu. "My situáciu riešime ako investor projektu," uviedol Jánošík.

Areál staveniska bol oplotený, civilné osoby by sa do priestoru nemali dostať.

Predseda vlády Robert Fico je v kontakte s ministrom vnútra Robertom Kaliňákom a členmi vedenia ministerstva dopravy. Predseda vlády bude žiadať dôsledné vyšetrenie tohto prípadu, uvádza premiérova hovorkyňa Beatrice Hudáková.  
Vizualizácia mostu nad diaľnicou D1 v Kurimanoch.

Vizualizácia mostu nad diaľnicou D1 v Kurimanoch. Most na úseku diaľnice D1 Jánovce - Jablonov stavajú firmy Váhostav – SK, a.s. a Bögl a Krýsl, k.s. Foto: vyvlastnenie.skSPRÁVU AKTUALIZUJEME

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Robotník z tragédie v Kurimanoch je v umelom spánku (3. 11. 2012)
 Most v Kurimanoch stavala firma obvinená z nehody v ČR (2. 11. 2012)nasledujúci článok >>
Tragédia v divadle Dubrovka ožíva, zásah polície prešetria
<< predchádzajúci článok
Dušičky sa končia, vlaky sú plne obsadené