Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

08. februára 2006

Rodičia si už nemôžu znížiť sadzbu starobného poisteniaPosledný deň splatnosti poistného za január tohto roka na jednotlivé druhy sociálneho poistenia samostatne zárobkovo činných osôb a dobrovoľne poistených fyzických osôb je streda 8. februára. ...Zdieľať

BRATISLAVA 8. februára (WN/SITA) - Posledný deň splatnosti poistného za január tohto roka na jednotlivé druhy sociálneho poistenia samostatne zárobkovo činných osôb a dobrovoľne poistených fyzických osôb je streda 8. februára. Informovala o tom hovorkyňa Sociálnej poisťovne Vladimíra Pôbišová. Upozornila pritom, že za január už nie je možné znížiť si sadzbu poistného na starobné poistenie o 0,5 percentuálneho bodu na každé nezaopatrené dieťa, o ktoré sa stará rodič alebo osvojiteľ nezaopatreného dieťaťa.

Od januára tohto roka sa totiž na základe novely zákona o dani z príjmov zvýšil daňový bonus na každé nezaopatrené dieťa zo 450 Sk na 540 Sk mesačne. Súčasne so zvýšením daňového bonusu sa zrušila úľava pre rodičov pri platení poistného na starobné dôchodkové poistenie. V rámci tejto úľavy si mohol rodič znížiť sadzbu poistného na starobné dôchodkové poistenie vo výške 4 % z hrubej mzdy o 0,5 percentuálneho bodu na každé nezaopatrené dieťa.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Predčasne narodené deti sú rovnako šikovné ako včas narodené
<< predchádzajúci článok
Vláda chválila návrh zákona o predčasných voľbách