24hod.sk    Auto moto

16. septembra 2008

Rosina sa v Porsche Supercup 2008 dostal do top desať

Slovenský automobilový pretekár Štefan Rosina aj na pretekoch Porsche Mobil 1 Supercup 2008 na okruhu v talianskej Monze potvrdil výbornú formu. Na okruhu Veľkých cien automobilov formuly 1 po ...

BRATISLAVA 16. septembra (WEBNOVINY) - Slovenský automobilový pretekár Štefan Rosina aj na pretekoch Porsche Mobil 1 Supercup 2008 na okruhu v talianskej Monze potvrdil výbornú formu. Na okruhu Veľkých cien automobilov formuly 1 po excelentnom výkone skončil na vynikajúcom 4. mieste a zabezpečil si konečnú 10. priečku v celkovej klasifikácii jedného z najdramatickejších ročníkov seriálu Porsche Mobil 1 Supercup. Víťazom VC Talianska sa stal Francúz Nicolas Armindo pred Nemcom Jorgom Hardtom a celkovým víťazom seriálu, Holanďanom Jeroenom Bleekemolenom. Slovenský reprezentant Rosina odštartoval po kvalifikácii zo siedmej pozície, no už niekoľko kôl po štarte sa dostal na vynikajúce druhé miesto a stíhal vedúceho Arminda. V závere dramatických pretekov však stratil v jednej zo zákrut a napokon s viac ako sekundovým náskokom pred ďalším prenasledovateľom skončil na vynikajúcom 4. mieste, tesne za stupňami víťazov. "Jazdil som nadoraz a vtedy sa môže stať, že príde chyba. Napriek tomu som spokojný. Splnil sa mi sen a dosiahol som aj cieľ šéfa tímu Waltera Lechnera skončiť v prvej desiatke. Od 3. miesta v celkovej klasifikácii ma delilo iba 10 bodov. Z toho je vidieť, v akej konkurencii sa jazdilo. Ešte raz ďakujem tímu, sponzorom a všetkým, ktorí mi držali palce. Som rád, že som presvedčil všetkých, že aj z takej malej krajiny sme schopní sa dostať aj na svetových pretekoch vysoko," povedal po skončení pretekov Štefan Rosina. Víťazom Porsche Mobil1 Supercup 2008 sa stal Holanďan Jeroen Bleekemolen so 192 bodmi, druhý skončil Damien Faulkner, ktorý nazbieral 120 bodov a 3. priečku obsadil ďalší Holanďan Patrick Huismann (99 bodov). Desiaty Štefan Rosina získal iba o desať bodov menej (89). Ako agentúru SITA v utorok informoval prezident Slovenskej asociácie motoristického športu (SAMŠ) Dušan Koblišek, poslednými tohtoročnými pretekmi Štefana Rosinu budú šesťhodinové automobilové preteky na Masarykovom okruhu v Brne, ktoré budú v poslednú októbrovú sobotu a v nedeľu (25. - 26. 10.). "Štefan Rosina hneď po týchto medzinárodných pretekoch v Brne odlieta do Anglicka, kde bude pokračovať v štúdiu na vysokej škole," dodal D. Koblišek. SITA