Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. novembra 2015

Rusi opúšťajúci Egypt si môžu vziať do lietadla iba príručnú batožinuIlustračná snímkaZdieľať
Ilustračná snímka Foto: TASR/AP
Šarm aš-Šajch 7. novembra (TASR) - Rusov opúšťajúcich Egypt po minulotýždňovom zrútení airbusu ruského dopravcu Metrojet na Sinajskom polostrove prepravia letecky do vlasti len s príručnou batožinou, čo pravdepodobne súvisí s obavami o bezpečnosť na egyptských letiskách.


Podľa dnešného vyjadrenia šéfa ruskej Federálnej agentúry pre turizmus (Rosturizm) Olega Safonova, ktorého cituje agentúra AP, ruským turistom doručia väčšie kusy batožiny až neskôr po návrate z Egypta do vlasti. Dôvody takéhoto postupu neuviedol, nemenovaní experti na leteckú dopravu však hovoria o snahe zamedziť otváraniu batožinových priestorov lietadiel počas pobytu na letisku v egyptskom Šarm aš-Šajchu.

Zrútenie ruského lietadla smerujúceho zo Šarm aš-Šajchu do Petrohradu minulú sobotu neprežil nikto z 224 ľudí na palube. Predstavitelia Británie a Spojených štátov vyjadrili predpoklad, že tragédiu spôsobil výbuch bomby prepašovanej do airbusu.

Ruský prezident Vladimir Putin v súvislosti s touto udalosťou v piatok nariadil pozastaviť leteckú dopravu medzi Ruskom a Egyptom. Úradujúca riaditeľka Asociácie ruských cestovných kancelárií Maja Lomidzeová však uviedla, že v priebehu dneška by mali napriek tomu vyslať z Ruska do Egypta 46 lietadiel, aby dopravili naspäť do vlasti turistov. Ďalších 47 letov je podľa nej naplánovaných na nedeľu, informovala štátna agentúra RIA Novosti.

Podľa vyjadrenia šéfa Rosturizmu, ktoré priniesli ruské tlačové agentúry, sa momentálne nachádza v Egypte zhruba 80.000 Rusov, z toho 79.000 v plážových strediskách Hurgada a Šarm aš-Šajch.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Komunikačno-informačná kampaň k eurofondom vyjde na 5 miliónov eur
<< predchádzajúci článok
Veterinári pomáhajú zachraňovať vtáctvo v projekte LIFE Energia

Rusi opúšťajúci Egypt si môžu vziať do lietadla iba príručnú batožinu - diskusné fórum čitateľov