Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. marca 2023

Ruská ofenzíva na Bachmut sa spomaľuje, tvrdí americký inštitút pre štúdium vojnyRuská ofenzíva na východoukrajinské mesto Bachmut sa podľa amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW) spomaľuje a ruské sily sa ...Zdieľať
russia_ukraine_war_73851 676x451 23.3.2023 (SITA.sk) - Ruská ofenzíva na východoukrajinské mesto Bachmut sa podľa amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW) spomaľuje a ruské sily sa možno pokúšajú útočiť v iných smeroch. Informuje o tom portál denníka The Guardian.


ISW vo svojej najnovšej správe o vojne na Ukrajine poukazuje na to, že ruská armáda zvyšuje tempo svojich ofenzívnych operácií v okolí mesta Avdijivka. To zrejme robí na úkor operácií okolo Bachmutu a stagnujúcej ofenzívy pri Vuhledare.


V podobnom duchu sa v stredu vyjadrilo aj britské ministerstvo obrany, podľa ktorého ruská ofenzíva pri Bachmute slabne, no pre obrancov mesta je situácia naďalej zložitá.

Aj generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl konštatoval, že útočný potenciál Ruska v Bachmute klesá.


Bachmut sa stal kľúčovým cieľom Moskvy, ktorá toto mesto považuje za odrazový mostík k dokončeniu dobytia regiónu Donbas.
 Zdroj: SITA.sk - Ruská ofenzíva na Bachmut sa spomaľuje, tvrdí americký inštitút pre štúdium vojny © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Rusi posielajú do vojny na Ukrajine už aj tanky zo 40. a 50. rokov minulého storočia, tvrdí investigatívna organizácia (22. 3. 2023)
 Zelenskyj neohlásene navštívil vojakov v Doneckej oblasti, bol aj v nemocnici a rozdával vyznamenania (video) (22. 3. 2023)
 Rusko sa zrejme pokúsi znova zaútočiť, Washington predpovedá kritické týždne (22. 3. 2023)
 Putin si zo zatykačov nič nerobí a Rusko podľa prokurátora ICC zaobchádza s unesenými deťmi ako s „vojnovou korisťou“ (22. 3. 2023)
 Ruská ofenzíva pri Bachmute je čoraz slabšia, na Kryme však zaznamenali útok dronmi na bojové lode (22. 3. 2023)
 Putin: Ak Británia pošle na Ukrajinu ochudobnený urán, Rusko zareaguje (22. 3. 2023)
 Pentagon urýchli dodávky tankov Abrams Ukrajine, poslať chce starší model M1A1 (21. 3. 2023)
 Má či nemá Hegerova vláda právomoc odovzdať MiG-29? Právnici vypracovali analýzu a hrozba prichádza zo strany prezidentky (21. 3. 2023)
 Demokrati odsúdili vyhrážky ruského veľvyslanectva. Žilinka má podľa Hegera preskúmať, či nejde o trestný čin (21. 3. 2023)
 Biden sa chce opäť zhovárať so Si Ťin-pchingom. Napätie je vysoké, povedal (21. 3. 2023)nasledujúci článok >>
Vodič Audi uháňal po D1 viac ako dvojstovkou, vraj išiel auto „prevetrať“ po zime (foto)
<< predchádzajúci článok
Slovensko pre neschopnosť vlády riskuje hanbu pred celým svetom. Pellegrini žiada stiahnutie nominácie Klusa (video)