Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

23. februára 2023

Rusko sa pri šírení propagandy uchyľuje k taktike spamerovRusko sa pri šírení propagandy uchyľuje k taktike spamerov, keďže jeho sofistikovanejšie metódy zlyhali.Zdieľať
Rusko sa pri šírení propagandy uchyľuje k taktike spamerov

Informovala o tom spoločnosť Meta, ktorá vlastní Facebook a Instagram. Súčasťou tejto taktiky je aj vytvorenie tisícov falošných účtov, ktoré sa zapájajú do diskusií o vojne, či zakladanie falošných verzií spravodajských webov na podobných adresách.

„Táto činnosť sa viac ponáša na niečo z príručky spamerov než na sofistikované tajné operácie, ktoré sa nám v minulosti podarilo zablokovať,“ uviedol šéf bezpečnostnej politiky spoločnosti Meta Nathaniel Gleicher.

Po začiatku ruskej invázie na Ukrajinu Meta podnikla kroky, ktorými zabránila ruským štátnym spravodajským kanálom šíriť na jej platformách dezinformácie alebo zarábať na falošných správach o vojne. Zatiaľ čo dezinformačná aktivita oficiálnych ruských mediálnych subjektov klesla, značne pribudlo pokusov o šírenie propagandy zo súkromných profilov, tvrdí Meta.

Vlani zablokovala dve ruské dezinformačné kampane, v ktorých diskusie o vojne na Ukrajine zaplavili príspevky s nepravdivými informáciami odoslané z množstva falošných účtov. Tieto kampane sa šírili na viacerých platformách, napríklad na Telegrame, TikToku, Twitteri, YouTube a LinkedIne.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Eurojust zriaďuje nové centrum na podporu vyšetrovania agresie na Ukrajine, spustil aj digitálnu databázu dôkazov (23. 2. 2023)
 Ukrajinu podľa tajomníčky Brockovej čaká vstup do EÚ, Slovensko podporuje jej suverenitu a chce byť nápomocné (foto) (23. 2. 2023)
 Rusko zanikne, ak prehrá vojnu na Ukrajine. Medvedev tvrdí, že majú právo brániť sa akoukoľvek zbraňou, vrátane jadrovej (23. 2. 2023)
 Putin hrozí posilňovaním ruského jadrového arzenálu (23. 2. 2023)
 Zelenskyj nemárnil čas a nesledoval Putinov prejav (22. 2. 2023)
 Požiadavky o muníciu sú splnené tak rýchlo, ako je to možné, reaguje Šojgu na kritiku blízkeho spojenca Putina (22. 2. 2023)
 Poliaci dodajú Ukrajine tanky Leopard 2, Jasina je optimistický aj v prípade stíhačiek (22. 2. 2023)
 Putin anuloval dekrét, ktorý pred 11 rokmi načrtol zahraničnú politiku Ruska (22. 2. 2023)
 Unikol Putinov tajný strategický dokument, opisuje „plazivú anexiu“ susednej krajiny (21. 2. 2023)
 Putin obhajoval konflikt na Ukrajine: Za vojnu je vinný Západ a my používame silu, aby sme ju zastavili (21. 2. 2023)nasledujúci článok >>
Rozsiahly archív diela Davida Bowieho sprístupnia v roku 2025
<< predchádzajúci článok
Arca - svetoznáma hudobníčka a producentka na Pohode 2023