24. novembra 2005

Ružomberok vyhral a postupuje

Basketbalistky MBK Ružomberok zvíťazili v 6. kole A-skupiny Európskeho pohára FIBA na domácej palubovke nad tímom TSV 1880 Wasserburg 92:63 (50:34) a po zápase s nemeckým majstrom postupujú do ďalších bojov z 1. miesta.

Liptáčky si už v predstihu zabezpečili postup do druhej fázy európskej klubovej súťaže číslo dva, pričom v šiestich zápasoch A-skupiny ani raz neprehrali.

Slovenský vicemajster mal veľmi dobrý úvod
a za necelé tri minúty viedol 9:2. Na začiatku druhého polčasu Ružomberčanky za 100 sekúnd po 8-bodovej šnúre ušli súperovi na rozdiel 24 bodov (58:34). Nemky síce potom následnú štvorminútovku vyhrali 12:1, ale viac im už zverenky trénera Mariána Svobodu nedovolili. Po menšom útlme Ružomberok opäť kraľoval na palubovke a svoje víťazstvo ešte dokázal zvýrazniť.
,,Hrali sme proti kvalitnému nemeckému súperovi. Sústredili sme sa najmä na pozornú obranu a to sa nám aj čiastočne darilo. Zároveň sme sa dokázali presadiť aj v útoku. Pred zápasom sme sa nachádzali v zložitej situácii, pretože otáznik visel zo zdravotných dôvodov nad štartom až troch hráčok - Uhrovej, Borukovovej a Oravcovej, no napokon všetky do hry zasiahli,‘‘ povedal po zápase Marián Svoboda, tréner Ružomberka.

Ružomberok - Wasserburg 92:63 (50:34), najviac bodov: Belanská 23 - Maslowská 20, TH: 15/12 - 15/9 , trojky: 10:8 , fauly: 16:15. Rozhodovali: Lukeš (ČR), Sotirov (Bulh.), 800 divákov.