12. júna 2010

Sagan na úvod Okolo Švajčiarska štvrtý

Slovenský cyklista Peter Sagan si výborne počínal aj v úvodnej etape pretekov Okolo Švajčiarska, keď v individuálnej časovke na 7,6 km v Lugane skončil na 4. mieste. ...

bez nazvu Peter SaganFoto: SITA/AP

LUGANO 12. júna (WEBNOVINY) - Slovenský cyklista Peter Sagan si výborne počínal aj v úvodnej etape pretekov Okolo Švajčiarska, keď v individuálnej časovke na 7,6 km v Lugane skončil na 4. mieste. Víťazom jazdy proti chronometru sa stal domáci favorit Fabian Cancellara z tímu Saxo Bank. Cancellara vyhral aj vlaňajšiu záverečnú etapu a pred rokom triumfoval aj celkovo.

Švajčiar dosiahol na 7,6 km dlhej trati čas 10:21 min a zdolal Čecha Romana Kreuzigera o jednu sekundu. Tretí bol Nemec Tony Martin, ktorý zaostal o 3 sekundy a len o stotiny sekundy bol rýchlejší ako Sagan. Záver úvodnej etapy poznačilo počasie, poslední jazdci išli už na mokrej vozovke, ďalší favorit Lance Armstrong zaostal za Cancellarom o 29 sekúnd.

Sagan v prvej etape nadviazal na výkony na predchádzajúcich pretekoch svetového kalendára a ukázal, že je veľkým talentom. Do svetového rebríčka si pripísal ďalší bod.

Výsledky - cyklistické preteky Okolo Švajčiarska:
1. etapa (Lugano - Lugano, časovka na 7,6 km): 1. Fabian Cancellara (Švajč.) Team Saxo Bank 10:21 min, 2. Roman Kreuziger (ČR) Liquigas - Doimo +1 s, 3. Tony Martin (Nem.) Team HTC - Columbia +3, 4. Peter Sagan (SR) Liquigas - Doimo +3, 5. Dries Devenyns (Belg.) Quick Step +10, 6. Gustav Erik Larsson (Švéd.) Team Saxo Bank +11