27. januára 2010

Slováci na MSJ v kalsickom lyžovaní na chvoste

Na majstrovstvách sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov v klasických lyžiarskych disciplínach v nemeckom Hinterzartene si tituly šampiónov v stredu vybojovali v pretekoch ...

HINTERZARTEN 27. januára (WEBNOVINY) - Na majstrovstvách sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov v klasických lyžiarskych disciplínach v nemeckom Hinterzartene si tituly šampiónov v stredu vybojovali v pretekoch bežcov na lyžiach medzi juniormi na 10 km klasickou technikou Nór Paal Golberg a v kategórii junioriek na polovičnej trati Fínka Lahteenmakiová z Fínska.

Slováci v oboch kategóriách uzatvárali výsledkové listiny. Medzi juniormi bol najlepší Jerguš Koplík, ktorý skončil osemdesiaty tretí, Martin Kapšo obsadil 87. miesto, Michalovi Polačkovi patrila 89. pozícia a Dávid Brünn sa v 105-člennom štartovom poli zaradil na 96. priečku.

Medzi juniorkami bola najlepšia Petra Urgelová, ktorá skončila sedemdesiata, iba o jedinú desatinku sekundy za ňou zaostala Katarína Krišicová na 71. mieste, Jana Gombalová figurovala na 76. pozícii a Jane Sedlákovej patrila 77. priečka. V kategórii junioriek dokončilo preteky 79 bežkýň.

Súhrn výsledkov:
Juniori - 10 km klasickou technikou: 1. Paal Golberg (Nór.) 23:58,0 min, 2. Jevgenij Belov +9,6 s, 3. Piotr Sedov (obaja Rus.) +33,8, ... 83. Jerguš Koplík +3:33,3, 87. Martin Kapšo +3:46,3, 89. Michal Polačko +4:11,3, 96. Dávid Brünn (všetci SR) +5:13,3

Juniorky - 5 km klasickou technikou - juniorky: 1. Krista Lahteenmakiová (Fín.) 13.33,9 min, 2. Ingvild Flugstad Östbergová (Nór.) +2,9 s, 3. Hanna Brodinová (Švéd.) +4,0, ... 70. Petra Urgelová +2:48,8, 71. Katarína Krišicová +2:48,9, 76. Jana Gombalová +3:40,8, 77. Jana Sedláková (všetky SR) +3:42,7