Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. mája 2022

Spravte zo mňa fašistu, vyhlásil Matovič a hovorí aj o falošnej hre SaSObraz o vládnej koalícii je omnoho horší ako skutočnosť. Ak budú mať koaliční partneri dobrý úmysel, koalícia môže vydržať. Opatrenia na pomoc rodinám Vyhlásil to líderZdieľať
fc8a8839 676x451 23.5.2022  - Obraz o vládnej koalícii je omnoho horší ako skutočnosť. Ak budú mať koaliční partneri dobrý úmysel, koalícia môže vydržať.

Opatrenia na pomoc rodinámVyhlásil to líder Obyčajných ľudí a nezávislých osobností (OĽANO) a minister financií Igor Matovič v rádiu Expres v relácii Braňo Závodský Naživo s tým, že dianie v koalícii zveličujú médiá.

Matovič uviedol, že pri podpore opatrení na pomoc rodinám sa vytvorili dve koalície. V protirodinnej „šéfuje“ strana Sloboda a Solidarita (SaS), Smer-sociálna demokracia (Smer-SD), Hlas-sociálna demokracia (Hlas-SD) a Republika a druhá je prorodinná koalícia, kde sú zvyšní koaliční partneri, nezaradení poslanci a niektorí poslanci zo strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS). „Menšia časť fašistov hlasuje za rodiny," povedal Matovič.

Verejný prísľub


Odmietol, že by „kolaboroval" s fašistami. „Spravte zo mňa fašistu," hovoril s tým, že je zodpovedný za všetko, ale pre neho sa ráta výsledok, všetko ostatné okolo ho nezaujíma.

Matovič vravel o verejnom prísľube, že každému, ktokoľvek prejaví záujem, odpovie na otázky. Tie mal poslanec Martin Beluský (ĽSNS) a nezaradení poslanci okolo Tomáša Tarabu. „Tak som splnil verejný prísľub, zodpovedal som otázky,“ podotkol. Minister tvrdil, že Beluský sa tri hodiny pýtal do hĺbky a koaličný partner SaS sa zaujímal o tému rodiny menej ako fašisti.

Za „falošnú hru" označil postoj SaS k zvyšovaniu platov učiteľov. „My chceme zvýšiť učiteľom platy, len SaS to viac ako pol roka blokuje. Zdaňme hazard a dajme to učiteľom," vyhlásil. Podľa neho sa SaS rozhodla „chrániť bohatých, hazard a alkohol".


Zdroj: Webnoviny.sk - Spravte zo mňa fašistu, vyhlásil Matovič a hovorí aj o falošnej hre SaS © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Matovič: Fico ožil ako Fénix, ale koalícia nepustí opozíciu s fašistami k moci (18. 2. 2022)
 Matovič prirovnal Lengvarského výlet do Ománu k Sulíkovmu Dubaju, obidvaja mu pripadajú ako sociálni autisti (30. 12. 2021)
 Matovič: Ľudí možno nezhody v koalícii otravujú, no nič neskrývame (27. 12. 2021)
 Matovič: Koalícia bez Sme rodina by nemala zmysel (23. 12. 2021)
 Matovič potrebuje nepriateľov, komentuje politológ Marušiak jeho reakciu na Čaputovú (21. 12. 2021)
 Keď máme takto fungovať ďalej, tak radšej poďme od toho, kritizuje Matovič situáciu v koalícii (3. 11. 2021)
 Matovič konečne ukáže reformu daní. Budú rodičia dostávať 200-eurové prídavky na deti? (15. 10. 2021)
 Matovič: Frekvencia tlačových konferencií Smeru je dôkazom toho, že Mikulec je dobrým ministrom (video) (23. 9. 2021)
 Lengvarský: Nie je pravda, že Matovič nedostal termín na Sputnik (23. 7. 2021)
 Minister financií I. Matovič bude mať ochranku aj ďalší mesiac (3. 7. 2021)nasledujúci článok >>
Na Putina boli údajne spáchané neúspešné atentáty, druhý približne pred dvomi mesiacmi
<< predchádzajúci článok
V Kyjeve odsúdili prvého ruského vojaka, Šišimarin dostal za zabitie dôchodcu doživotie