Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

05. januára 2022

Svitko nastúpil na jazdu v okolí Rijádu desiaty, v celkovom poradí sa udržal na 9. priečke


Tagy: Rely Dakar

Slovenský reprezentant Štefan Svitko sa na tohtoročnej edícii Rely Dakar v Saudskej Arábii stále drží v elitnej desiatke celkovej klasifikácie. V stredajšej ...Zdieľať
stefan svitko 676x451 5.1.2022  - Slovenský reprezentant Štefan Svitko sa na tohtoročnej edícii Rely Dakar v Saudskej Arábii stále drží v elitnej desiatke celkovej klasifikácie. V stredajšej 4. etape na ceste z Al Qaisumah do Rijádu dlhej 707 km, z ktorých bolo až 465 km meraných úsekov, obsadil desiatu priečku so stratou 13:03 min. na víťazného Španiela Joana Barredu Borta a v celkovom poradí má manko 20:42 min. na vedúceho Brita Sama Sunderlanda. V stredu na Rely Dakar 2022 absolvovali jazdci najdlhší špeciál. Viac ako 400 km meraných úsekov ich síce čaká ešte dvakrát - v piatok a pondelok, no bude to len po 402 km.


Tridsaťdeväťročný Žaškovčan v stredu nezačal ideálne a pohyboval sa v poradí na konci druhej desiatky, v druhej polovici 4. etapy však figuroval neustále v Top 10. Joan Barreda Bort dosiahol o 4:37 min. lepší čas ako druhý Čiľan Pablo Quintanilla, napokon tretí Talian Danilo Petrucci zaostal o 6:53 min. Sam Sunderland v celkovom poradí zvýšil svoj náskok na čele, pred aktuálne druhým Rakúšanom Matthiasom Walknerom vedie o rovné tri minúty. Z druhej priečky na tretiu klesol Francúz Adrien van Beveren, za britským súperom zaostáva o 4:54 min.

Vo štvrtok je na programe spolu 560 km v okolí Rijádu, z toho bude 346 km meraných úsekov. Slovensko má zastúpenie aj v súťaži automobilov, Marek Sýkora je navigátorom Čecha Miroslava Zapletala. Medzi kamiónmi je Ľubomír Palčo súčasťou posádky Maďara Zsolta Darásziho.


Zdroj: Webnoviny.sk - Svitko nastúpil na jazdu v okolí Rijádu desiaty, v celkovom poradí sa udržal na 9. priečke © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: Rely Dakar
   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Štefan Svitko je už doma, tohtoročný Dakar bol preňho po mentálnej stránke najťažší (19. 1. 2020)
 Štefan Svitko skončil na Rely Dakar tesne za Top 10, celkovým víťazom sa stal Ricky Brabec (17. 1. 2020)
 Štefan Svitko mal v 11. etape Rely Dakar slabší štart a vypadol aj z elitnej desiatky (video) (16. 1. 2020)
 Svitko je na Rely Dakar už v elitnej desiatke, Sunderland po páde odstúpil (video) (9. 1. 2020)
 Slovák Štefan Svitko skončil v 3. etape Rely Dakar siedmy (9. 1. 2018)
 VIDEO: Svitko chce na Dakare opäť dosiahnuť pódiové umiestnenie (22. 11. 2017)nasledujúci článok >>
Ako sa bude Slovákom dariť na ZOH v Pekingu? Analytici nám predpovedajú tri medaily-zlato, striebro i bronz
<< predchádzajúci článok
Vlhovej zjazdovka v Záhrebe pripomínala podľa Švajčiarov zmrzlinu stracciatella, je slovenskou slalomovou kráľovnou (foto)