Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

17. januára 2020

Štefan Svitko skončil na Rely Dakar tesne za Top 10, celkovým víťazom sa stal Ricky Brabec


Tagy: Rely Dakar

Slovenský motorista Štefan Svitko obsadil konečnú jedenástu priečku na 42. ročníku pretekov Rely Dakar v Saudskej Arábii. V piatkovej záverečnej 12. etape podujatia medzi mestami Haradh - Qiddiya (celkovo 447 ...Zdieľať
stefan svitko 676x451 17.1.2020 (Webnoviny.sk) - Slovenský motorista Štefan Svitko obsadil konečnú jedenástu priečku na 42. ročníku pretekov Rely Dakar v Saudskej Arábii. V piatkovej záverečnej 12. etape podujatia medzi mestami Haradh - Qiddiya (celkovo 447 km, z toho 167 km meraných úsekov) obsadil trinástu priečku s odstupom 6:05 min na Čiľana Josého Ignacia Corneja Florima.

Víťazmi aj Sainz a KarginovCelkovým víťazom podujatia medzi motocyklami sa stal Američan Ricky Brabec pred Čiľanom Pablom Quintanillom, tretí skončil Austrálčan Toby Price.

V súťaži automobilov si celkový triumf vyjazdil Španiel Carlos Sainz, medzi štvorkolkami berie víťazstvo Čiľan Ignacio Casale a v kamiónoch Rus Andrej Karginov.

Po troch rokoch dokončil Rely Dakar


Štefanovi Svitkovi sa podarilo dokončiť Dakar po troch rokoch, v predchádzajúcich dvoch edíciách podujatie nedokončil. Maximom pre Svitka zostáva 2. priečka z roku 2016, celkovo dokončil toto púštne dobrodružstvo už siedmykrát.

V rokoch 2009 - 2019 sa preteky konali v Južnej Amerike, predtým v Európe a Afrike. Január 2020 premiérovo priniesol Rely Dakar do Saudskej Arábie.

Druhý slovenský motocyklista na Dakare Ivan Jakeš odstúpil pred 4. etapou pre problémy so strojom. Jeho maximom je konečné 4. miesto z roku 2013.


Zdroj: Webnoviny.sk - Štefan Svitko skončil na Rely Dakar tesne za Top 10, celkovým víťazom sa stal Ricky Brabec © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: Rely Dakar
   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Štefan Svitko mal v 11. etape Rely Dakar slabší štart a vypadol aj z elitnej desiatky (video) (16. 1. 2020)
 Svitko je na Rely Dakar už v elitnej desiatke, Sunderland po páde odstúpil (video) (9. 1. 2020)
 Slovák Štefan Svitko skončil v 3. etape Rely Dakar siedmy (9. 1. 2018)
 VIDEO: Svitko chce na Dakare opäť dosiahnuť pódiové umiestnenie (22. 11. 2017)nasledujúci článok >>
Rask je na listine zranených hráčov, v bránke Bostonu ho nahradí Halák
<< predchádzajúci článok
Polášek s Dodigom postúpili do finále v Adelaide, nastúpia proti nenasadenému páru