09. apríla 2016

Trnava zvíťazila nad Senicou 2:0, Podbrezová podľahla Skaličanom

Na snímke vľavo ligová premiéra hráča Trnavy Martina Košťála a vpravo hráč Senice Zoltán Kontár v zápase 26. kola futbalovej Fortuna ligy FC Spartak Trnava - FK Senica v Trnave v sobotu 9. apríla 2016. Foto: TASR/Lukáš Grinaj
Trnava 9. apríla (TASR) - Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili v sobotňajšom derby 26. kola Fortuna ligy 2015/2016 nad FK Senica 2:0. Oba góly zápasu strelil kapitán domácich Martin Mikovič. Zverenci trénera Ivana Hucka sa v tabuľke posunuli na 6. miesto pred Dunajskú Stredu, ktorá v piatok prehrala 1:4 v Žiline. Senici patrí naďalej ôsma priečka.

Prvý pohrozil domáci Spartak, v 10. minúte našiel Čonka centrom hlavu Tambeho, ale Šulla bol pripravený. Seničania pricestovali do Trnavy s úmyslom hroziť z brejkov, no ich taktika slávila úspech len po šestnástku súpera. Aj ten sa však herne trápil a riedko zaplnené tribúny videli v prvom polčase futbal sotva priemernej úrovne s množstvom nedovolených zákrokov a častých prerušení. Spartak, ktorý nastúpil v oklieštenej zostave, napokon v 39. minúte s dávkou šťastia otvoril skóre. Mikovič sa rozhodol strieľaným centrom poslať loptu do šestnástky, ktorá prešla cez spleť hráčov a bez prispenia teča zapadla k pravej žrdi Šullovej brány - 1:0.

Mikovič sa gólovo zaskvel aj na začiatku druhého dejstva a vniesol pokoj do radov svojho tímu. Domáci kapitán si na hranici pokutového územia slabo bránený Mehremičom spracoval loptu a zoči-voči senickému brankárovi ju s prehľadom poslal do siete - 2:0. V 52. minúte sa mohli hostia vrátiť do zápasu, ale Hromada po ideálnom Leškovom centri nikým neatakovaný namieril len do žrde. V ďalšom priebehu si už Senica nedokázala vytvoriť príležitosť na zdramatizovanie súboja. Naopak, v 88. minúte mal na kopačke tretí gól Tambe, ale Šulla si pokryl priestor pri žrdi. Spartak vyhral 2:0, ale výkonom nepresvedčil.

Spartak Trnava - FK Senica 2:0 (1:0)
Góly: 39. a 47. Mikovič. Rozhodoval: Očenáš, ŽK: Nikolič, Godál, 3855 divákov.

Zostavy a striedania:
Spartak Trnava:
Jakubech - Kadlec (46. Košťál), Horník (52. Nikolič), Godál, Greššák - Jež, Bello, Čonka - Mikovič - Tambe, Depetris (70. Majtán)
FK Senica: Šulla - Hladík, Hušek, Pillár - Kontár (65. Morong) - Šmehyl, Hromada (74. Klec), Krč (46. Mráz), Mehremič - Dolný, Leško

Duel medzi Zlatými Moravcami a Michalovcami sa skončil remízou

V prvom polčase jasne dominoval domáci tím. Michalovce sa snažli postupnými útokmi prepracovať čo najbližšie k šestnástke súpera, naopak hostia stavili na obranu a sústredili sa na rýchle protiútoky. V úvode zápasu mal dve dobré šance na otvorenie skóre Kunca, v oboch prípadoch sa ale zaskvel brankár ViOnu Kováč. Tlak Michaloviec pokračoval, v 33. min. sa opäť Kunca osamotený rútil na Kováča, v pokutovom území po súboji spadol na trávnik, no rozhodca penaltu neodpískal. O štyri minúty neskôr prvýkrát pohrozili aj hostia, no strela Perišiča tesne minula pravú žrď a Kelemen nemusel zasahovať. Domáci sa dočkali v 39. min., keď ich poslal do zaslúženého vedenia Hamuľák - 1:0.

Na snímke vpravo hráč Trnavy Robert Ndip Tambe a kapitán Senice Luboš Hušek v zápase 26. kola futbalovej Fortuna ligy FC Spartak Trnava - FK Senica v Trnave v sobotu 9. apríla 2016. Foto: TASR/Lukáš Grinaj

V druhom dejstve pokračovali Michalovce v aktivite, krátko po prestávke zachránil Zlaté Moravce od druhého gólu Kupec, ktorý v poslednej chvíli poslal loptu smerujúcu za bránkovú čiaru mimo nebezpečenstva. ViOn sa postupne osmelil smerom dopredu a v 63. min. vyrovnal skóre úplne zabudnutý Bamba, ktorý pekným volejom prekonal bezmocného Kelemena - 1:1. Zápas potom rozkúskovali početné fauly a striedania. Veľkú príležitosť na rozhodnutie spálil v závere striedajúci Bayón, jeho zakončenie však nebolo dôrazné a na bránkovej čiare trafil jedného z obrancov Zlatých Moraviec. Duel sa tak skončil remízou, ktorá viac potešila hostí.

MFK Zemplín Michalovce - ViOn Zlaté Moravce 1:1 (1:0)
39. Hamuľák - 63. Bamba. Rozhodoval: Smolák, ŽK: Sviarčinskij, Podhorin, Votinov - Kuzma, Perišič, Kováč

Michalovce:
Kelemen – Šimčák, Morlacchi, Podhorin, Sviarčinskij – Kunca (73. Bayón), Sedlák, Danko (74. Savvidis), Koscelník – Votinov, Hamuľák (81. Bellas)
Zlaté Moravce: Kováč - Školník (60. Cebara) – Kupec, Tipurič, De Souza, Majkič – Perišič (55. Bamba), Karlík – Orávik, Gešnábel (80. Krznarič) – Kuzma

Podbrezová podľahla Skaličanom

Zápas sa začal tlakom Skalice, už v druhej minúte po peknej akcii vystrelil Hlavatovič, jeho pokus bol tečovaný a Masarykovi k jeho usmerneniu chýbali centimetre. V 5. minúte v strede ihriska zabojoval Jakubek, následnú rýchlu akciu s koncovkou Ulricha zavŕšil úspešným zákrokom Kuciak. Domáci Krnáč sa zahrial prvýkrát po strele Kochana, bola však z väčšej vzdialenosti a tak mu problémy nenarobila. Brankár Podbrezovej sa na nedostatok práce sťažovať nemohol, riešiť musel šancu Masaryka a po následnom rohu vytiahol reflexívny zákrok po delovke Majerníka. Hostia skúšali v útoku hľadať najmä Peševského, obrana Skalice bola ale pozorná. Ďalšie minúty v strede polčasu boli pod taktovkou Skalice, čo vyvrcholilo v 26. minúte – na hranici šestnástky sa obrancu zbavil matador Masaryk a ako na podnose predostrel prihrávku jeho útočnej dvojičke. Jakubek sa nepomýlil a domáci sa ujali vedenia. Hneď po rozohrávke to skúsili hostia ďalekonosnou strelou, Krnáča pomýlil teč jedného z obrancov, zostal ako prikovaný, ale na jeho šťastie lopta minula cieľ. V 42. minúte sa do koncovky dostal aktívny Ulrich a nasledujúcu sériu centrov rezolútne ukončil hlavičkou Dobrotka – 2:0. Vzápätí sa zopakoval scenár ako po prvom góle Skalice, príležitosť Podbrezovej zostala nepremenená.

V prvom polčase nevýrazná Podbrezová z ničoho nič udrela na začiatku druhej polovice zápasu, po štandardnej situácii sa presadil Kostelný. V 59. minúte mal obrovskú šancu vyrovnať Sabler, avšak nedal. Hneď z protiútoku predložil Masaryk tutovku Jakubkovi a ten opečiatkoval brvno. O chvíľu si pri zakončení skalickí útočníci vymenili garde, po Masarykovej hlavičke na bránkovej čiare čaroval Kuciak. Tieto fázy zápasu ponúkali atraktívny futbal s množstvom šancí, po skrumáži v šestnástke Skalice hostia reklamovali hru rukou, rozhodca ale nezapískal. V 78. minúte posadil Ulrich priamy kop ideálne na hlavu Šebestu, ten ale z bezprostrednej blízkosti netrafil. V posledných 10 minútach vrhli hostia všetky sily do útoku, do vážnejšej príležitosti sa ale nedostali, naopak takmer udrel z brejku Ulrich. Skaličania kvalitným výkonom najmä v prvom polčase ukázali, že to myslia s bojom o udržanie vážne a dianie na spodu tabuľky tak bude ešte zaujímavé.

MFK Skalica – MFK Podbrezová 2:1 (2:0)
26. Jakubek, 43. Dobrotka – 51. Kostelný. Rozhodoval: Vlk, ŽK: 50. Jakubek, 67. Hlinka (obaja Skalica), 896 divákov