Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

24. apríla 2022

Video: Sematam vzdali poctu Mekymu, prerobili jeho hit MiliónkrátKapela si vybrala jednu z neskorších pesničiek Mira Žbirku, ktorá už v pôvodnej verzii má modernejší zvuk a tanečný rytmus.Zdieľať
Video: Sematam vzdali poctu Mekymu, prerobili jeho hit Miliónkrát
 
Sematam zverejnili nový videoklip k skladbe Miliónkrát. Funky-popová kapela z Nitry týmto remakom hitu vzdáva poctu legende slovenskej hudobnej scény Mirovi Žbirkovi. TASR o tom informoval PR manažér Michal Neffe.


"Pre nás bude navždy legendárnym chlapcom s gitarou. Rozhodli sme sa to urobiť spôsobom, ktorý bol pre neho a je aj pre nás najbližší – prostredníctvom hudby," hovorí spevák Marek Kutnár s tým, že skladbu Miliónkrát prerobili do podoby, ktorá zodpovedá hudobnému štýlu kapely. Podľa Kutnára bol Miro Žbirka vizionár a neustále otvorený novým podnetom. S týmto postojom pristupovala kapela aj k spracovaniu skladby Miliónkrát, v ktorej sa snažili zachovať jej podstatu, no zároveň do nej vniesli niečo nové a svojské.

"Skladbu Miliónkrát som mal v hlave dlhú dobu, tak trochu som v nej totiž počul kapelu Sematam," priznal spevák, ktorý má na svedomí aj samotný rearanž skladby spestrenej o funky prvky, elektroniku a dychovú sekciu.

Kapela si vybrala jednu z neskorších pesničiek Mira Žbirku, ktorá už v pôvodnej verzii má modernejší zvuk a tanečný rytmus. "Mohlo by sa zdať, že keďže boli hudba aj text skladby hotové, tak nahratie cover verzie musí byť jednoduché. No musím sa priznať, že pri tvorbe tohto aranžmánu som strávil viac času ako pri tvorbe akejkoľvek našej autorskej skladby," ozrejmil Kutnár.

Cover verziu sprevádza roadtripový videoklip. Celkový podtext dotvorilo pozadie muzikantského života, ktoré symbolicky nadväzuje na hudobné pôsobenie Mira Žbirku ako hudobníka s gitarou. "Vznikol tak pohľad do jedného dňa jednej kapely, počas ktorého si každý niečo prežije, no napokon všetko dobre skončí, pretože sme spolu a robíme to, čo máme radi. Klip sa končí nadránom, východom slnka, ktorý symbolizuje nádej prichádzajúcu s novým dňom," vysvetlil Kutnár.

 

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Žbirkove 4 albumy vyšli v reedícii, pripravujú exkluzívny vinylový box (14. 3. 2022)
 Prvý singel z posledného albumu Mira Žbirku nesie odkaz Nie si sám (25. 2. 2022)
 Tribute koncerty na jeseň pripomenú slovenskú hudobnú legendu Mira Žbirku (8. 2. 2022)
 Čaputová: Naposledy sme zatlieskali Mekymu Žbirkovi (19. 11. 2021)
 V Prahe sa konala posledná rozlúčka s Miroslavom Žbirkom, prišli mnohé známe tváre vrátane Čaputovej či Babiša (video) (19. 11. 2021)
 Posledná rozlúčka s legendárnym Mirom Žbirkom bude 19. novembra (12. 11. 2021)
 Umelci reagujú na Mekyho úmrtie, rozlúčila sa s ním aj M. Gombitová (11. 11. 2021)
 Zomrel spevák a skladateľ Miroslav Žbirka (10. 11. 2021)
 Miro Žbirka fanúšikov za čakanie na odložené koncerty odmení (5. 5. 2021)
 Miro Žbirka pripravuje so synom Davidom Rozhovory cez La Manche (6. 2. 2021)nasledujúci článok >>
Na Slovensku nakrúcajú film Hadí plyn
<< predchádzajúci článok
Bratislava si pripravila pre ľudí niekoľko podujatí, čakajú ich rôzne súťaže či prehliadky