Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. februára 2006

Vláda chválila návrh zákona o predčasných voľbáchVláda dnes súhlasila s návrhom ústavného zákona o skrátení volebného obdobia. Po dohode parlamentných strán budú predčasné voľby 17. júna. Kabinet tento návrh zákona predloží do parlamentu ...Zdieľať

BRATISLAVA 8. februára (WN/SITA) - Vláda dnes súhlasila s návrhom ústavného zákona o skrátení volebného obdobia. Po dohode parlamentných strán budú predčasné voľby 17. júna. Kabinet tento návrh zákona predloží do parlamentu s návrhom, aby sa o ňom rokovalo v skrátenom legislatívnom konaní. Na štvrtok Béla Bugár, ktorý vykonáva po odstúpení Pavla Hrušovského kompetencie šéfa parlamentu, zvolá podľa politických dohôd rokovanie Národnej rady SR, kde by návrh na konanie predčasných volieb mal byť schválený.

Na vypísaní predčasných parlamentných volieb sa v utorok dohodla koalícia, ktorá v súčasnosti pozostáva z SDKÚ, SMK a klubu poslancov okolo Ľubomíra Lintnera. O ich vypísaní politickí lídri podvečer diskutovali u prezidenta SR Ivana Gašparoviča a neskôr aj na pôde parlamentu. Líder opozičného Smeru Robert Fico v utorok vyhlásil, že ak by nedošlo k dohode na predčasných voľbách, Smer-Sociálna demokracia je pripravený okamžite podať návrh na vyslovenie nedôvery premiérovi Mikulášovi Dzurindovi. KDH opustilo koalíciu pre spory okolo zmluvy o výhrade svedomia.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 KDH nebude vo vláde, ktorú vraj vedie vierolomný človek (7. 2. 2006)
 Ak nebudú predčasné voľby, Smer podá návrh na odvolanie vlády (7. 2. 2006)
 Predčasné parlamentné voľby budú 17. júna (7. 2. 2006)nasledujúci článok >>
Rodičia si už nemôžu znížiť sadzbu starobného poistenia
<< predchádzajúci článok
Vláda odvolala piatich štátnych tajomníkov