Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. septembra 2023

Výsledky Voľby 2023 do NRSR: Pozrite si výsledky volieb onlineONLINE V REÁLNOM ČASE aktuálne informácie počas celého volebného dňa, sčítavania hlasov po zatvorení volebných miestností, ako aj reakcie na výsledky volieb.Zdieľať
Výsledky Voľby 2023 do NRSR: Pozrite si výsledky volieb online

V sobotu 30. septembra sa konajú predčasné voľby do Národnej rady SR.

4.33

P. Pellegrini - "Volebný výsledok nad 15% nás veľmi teší"

4.28

Predbežný 15-percentný výsledok strany Hlas-SD vo voľbách umožňuje, ale aj bráni vzniku koalície. Akékoľvek rozhodnutie, akým smerom sa budú uberať rokovania o koalícii, bude prijímané jednomyseľným rozhodnutím predsedníctva strany. V nedeľu nadránom to uviedol predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini s tým, že ich výsledok teší. Zároveň pogratuloval neoficiálnemu víťazovi volieb Smeru-SD a jeho predsedovi Robertovi Ficovi.

4.00

SNS dokázala to, čo sa doteraz nepodarilo žiadnej inej strane na slovenskej politickej scéne - zjednotiť národné sily. Ako jeden z dôvodov, prečo sa SNS s najväčšou pravdepodobnosťou vráti do Národnej rady SR, to v nedeľu nadránom uviedol predseda SNS Andrej Danko.

3.40

Po spočítaní 90,15 percenta okrskov vedie v priebežných neoficiálnych výsledkoch naďalej strana Smer-SD so ziskom 23,69 percenta. Na druhé miesto sa dostalo Progresívne Slovensko s 15,68 percentami, nasleduje Hlas-SD s 15,43 percentami. Vyplýva to z priebežných neoficiálnych výsledkov, ktoré zverejňuje Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

3.36

Predbežné výsledky sobotňajších (30. 9.) parlamentných volieb ukazujú, že konzervatívna politická strana má stále miesto na slovenskej politickej scéne. Uviedol to predseda KDH Milan Majerský, reagujúci na priebežné výsledky, posúvajúce kresťanských demokratov do parlamentu.

3.35

Strana SaS očakávala v parlamentných voľbách lepší výsledok. Súčasný vývoj podľa jej predsedu Richarda Sulíka naznačuje, že strana získa do šiestich percent hlasov. Zároveň potvrdil, že komunikoval s lídrom Progresívneho Slovenska (PS) Michalom Šimečkom.

3.31

Richard Sulík: Naši voliči nám ukázali varovný prst

3.30

Líder OĽANO a priatelia Igor Matovič verí, že sa zobudíme do rána, kde nebude mať Smer-SD, Hlas-SD, Republika a SNS, ktoré nazýva "mafiou", jasnú väčšinu.

3.27

Z postupného sčítavania výsledkov parlamentných volieb je vidno, že Progresívne Slovensko (PS) postupne rastie, ale je ťažké predpovedať, s akým výsledkom. Skonštatoval to predseda PS Michal Šimečka. Zásadnejšie stanovisko k ďalšiemu postupu chce oznámiť až v nedeľu ráno, respektíve dopoludnia.

3.14

M. Majerský: S každou politickou stranou máme niečo blízke a aj čo nás úplne rozdeľuje

3.10

PS postupne rastie, definitívne voľby zhodnotia ráno

3.06

Po spočítaní 75,14 percent okrskov vedie v priebežných neoficiálnych výsledkoch naďalej strana Smer-SD so ziskom 23,73 percenta. Za ňou nasleduje Hlas-SD s 15,57 percentami a Progresívne Slovensko s 14,87 percentami. Vyplýva to z priebežných neoficiálnych výsledkov, ktoré zverejňuje Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

3.00

Predseda hnutia Republika Milan Uhrík pripustil možnosť, že sa hnutie nedostane do parlamentu. Reagoval tak na klesajúce percentá, ktoré sa po sčítaní 61 percent okrskov pohybujú len tesne nad hranicou zvoliteľnosti. "Čísla klesajú viacerým stranám, stále je však spočítaná len zhruba polovica okrskov," skonštatoval Uhrík.

2.57

I. Matovič: Z predbežných výsledkov som sklamaný

2.56

Reakcia M. Uhríka po sčítaní 50 percent okrskov

2.47

Smer-SD sa k voľbám vyjadrí až po oficiálnych výsledkoch v nedeľu ráno. Informovali o tom predstavitelia strany Robert Kaliňák a Juraj Blanár. Poznamenali, že sčítavanie hlasov ide pomaly a ešte sa môže veľa zmeniť.

2.32

Po spočítaní 54 percent okrskov vedie v priebežných neoficiálnych výsledkoch naďalej strana Smer-SD so ziskom 23,86 percenta. Za ňou nasleduje Hlas-SD s 15,9 percentami a Progresívne Slovensko s 14,23 percentami. Vyplýva to z priebežných neoficiálnych výsledkov, ktoré zverejňuje Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

2.23

Atmosféra v centrále SNS je primeraná percentám, ktoré národniarom určili exit polly a ukazujú zatiaľ zverejnené priebežné výsledky. V nedeľu nadránom to uviedol Rudolf Huliak, ktorý sa v sobotňajších (30. 9.) voľbách do Národnej rady SR uchádzal o hlasy voličov zo 150. miesta kandidátky SNS.

2.14

Po spočítaní 40,43 percenta okrskov vedie v priebežných neoficiálnych výsledkoch strana Smer-SD so ziskom 24,27 percenta. Za ňou nasleduje Hlas-SD s 16,31 percentami a Progresívne Slovensko s 13,63 percentami. Vyplýva to z priebežných neoficiálnych výsledkov, ktoré zverejňuje Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

1.34

Smer-SD sa k priebežným výsledkom volieb vyjadrí až potom, ako budú sčítané hlasy z viacerých okrskov. Exminister vnútra za stranu Robert Kaliňák skonštatoval, že zverejnené exit polly nechcú komentovať, pretože aj v minulosti sa ich výsledky líšili od finálnych. Náladu medzi predstaviteľmi strany v centrále označil za dobrú.

1.12

Po spočítaní 28,11 percenta okrskov vedie v priebežných neoficiálnych výsledkoch strana Smer-SD so ziskom 25,04 percenta. Za ňou nasleduje Hlas-SD s 17,04 percentami a Progresívne Slovensko (PS) s 11,68 percentami. Vyplýva to z priebežných neoficiálnych výsledkov, ktoré zverejňuje Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

0.51

Bývalí lídri Progresívneho Slovenska (PS) Michal Truban aj Irena Bihariová sú pri hodnotení exit pollov a prvých výsledkov parlamentných volieb opatrní. Truban pripomenul, že exit poll nie je žiaden reálny prieskum. Myslí si, že skutočný výsledok bude "trošku a možno aj veľmi iný".

0.45

Šéf hnutia Sme rodina Boris Kollár si po predbežných výsledkoch predčasných parlamentných volieb nemyslí, že to jeho strana dotiahne do parlamentu. Nízky podiel hlasov si vysvetľuje vysokou účasťou vo voľbách a antikampaňou.

0.42

I. Matovič považuje výsledky exit pollov za malý veľký zázrak

0.41

Na snímke zľava Jaroslav Naď, Allan Mikušek, Eduard Heger a Dorota Nvotová počas volebnej noci v centrále strany Demokrati v Bratislave v sobotu 30. septembra 2023.

Foto: TASR - Jaroslav Novák

0.40

Na snímke poslanci NR SR vpravo Igor Matovič a vľavo Michal Šipoš (obaja OĽANO) počas mimoriadnej 100. schôdze Národnej rady Slovenskej republiky 7. septembra 2023 v Bratislave.

Foto: TASR/Pavel Neubaeur

0.39

Strana Modrí, Most-Híd bude naďalej pokračovať v snahe o vytvorenie silnej stredopravej formácie typu Európskej ľudovej strany, čo znamená spoluprácu tolerantných kresťanských demokratov, liberálov a konzervatívcov. V reakcii na výsledky exit pollov, podľa ktorých sa strana nedostala do parlamentu, to uviedol líder strany Mikuláš Dzurinda.

0.18

Líder OĽANO a priatelia Igor Matovič považuje výsledky exit pollov, podľa ktorých by sa koalícia OĽANO a priatelia, Kresťanská únia a Za ľudí dostala do parlamentu, za malý veľký zázrak. Tri a pol roka čelili podľa neho extrémnej nenávisti a propagande skoro všetkých médií aj opozície. Uviedol to po príchode na volebnú centrálu krátko pred polnocou.

0.09

Podpredseda strany Demokrati Jaroslav Naď sa pozerá na výsledky exit pollov so sklamaním a ľútosťou. Čaká však na finálne výsledky. Vyplýva to z jeho vyjadrenia pre TASR.

0.08

Po spočítaní 12,05 percenta okrskov vedie v priebežných neoficiálnych výsledkoch strana Smer-SD so ziskom 25,82 percenta. Za ňou nasleduje Hlas-SD s 18,19 percentami a Progresívne Slovensko (PS) s 10,42 percentami. Vyplýva to z priebežných neoficiálnych výsledkov, ktoré zverejňuje Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

0.04

Predseda Sme rodina B. Kollár: Výsledky vnímame ako vôľu ľudí, musíme to rešpektovať

0.00

sobota 30. septembra

23.56

Šéf hnutia Sme rodina Boris Kollár si po predbežných výsledkoch predčasných parlamentných volieb nemyslí, že to jeho strana dotiahne do parlamentu. Nízky podiel hlasov si vysvetľuje vysokou účasťou vo voľbách a antikampaňou.

23.54

G. Matečná verí, že SNS urobila všetko pre to, aby presvedčila voličov

23.48

Zatiaľ to vyzerá tak, že výsledok Hlasu-SD nebude hanbou. Uviedol to predseda strany Peter Pellegrini po zverejnení exit pollov.

23.46

Predseda strany SaS Richard Sulík možnú koalíciu nevidí podľa výsledkov exit pollov až tak zle. Uviedol to po ich zverejnení. Čaká na spoľahlivejšie výsledky.

23.44

Hnutie Republika bude rešpektovať výsledky volieb, ktoré sú odrazom vôle občanov. Napriek tomu dúfa, že Progresívne Slovensko (PS) nebude víťazom volieb. V reakcii na zverejnené exit polly to vo volebnej centrále Republiky v Nitre povedal jej predseda Milan Uhrík.

23.36

V okresoch Trnava, Hlohovec a Piešťany boli voľby poznačené vysokým záujmom voličov odovzdať svoj hlas. Priebeh bol všade pokojný a problémy neboli závažnejšieho rázu. Potvrdili to okresné volebné komisie (OVK).

23.34

Po spočítaní 3,45 percenta okrskov vedie v priebežných neoficiálnych výsledkoch strana Smer-SD so ziskom 26,10 percenta. Za ňou nasleduje Hlas-SD s 18,96 percentami a Progresívne Slovensko (PS) s 8,84 percentami. Vyplýva to z priebežných neoficiálnych výsledkov, ktoré zverejňuje Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

23.33

Na snímke sprava predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Milan Majerský a europoslankyňa Miriam Lexmann počas volebnej noci v centrále KDH v Bratislave 30. septembra 2023.

Foto: TASR - Dano Veselský

23.31

Na snímke predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko prichádza počas volebnej noci do centrály strany v Bratislave v sobotu 30. septembra 2023.

Foto: TASR – Dano Veselský

23.30

Výsledky parlamentných volieb budú zrejme tesné medzi Progresívnym Slovenskom (PS) a Smerom-SD. Skonštatoval to predseda PS Michal Šimečka. Bude to podľa neho tesné aj pre tie strany, ktoré sa môžu alebo nemusia dostať do Národnej rady SR. Dodal, že výsledky exit pollov vyzerajú nádejne, no pri ich komentovaní je opatrný.

23.22

Policajti museli v Banskej Bystrici použiť donucovacie prostriedky voči žene, ktorá si fotila priestory volebnej miestnosti vrátane členov volebnej komisie. Privolanej hliadke sa odmietla legitimovať a kládla aktívny odpor. Informoval o tom viceprezident Policajného zboru Damián Imre.

23.20

Volebná líderka koalície OĽANO a priatelia, Kresťanská únia a Za ľudí Erika Jurinová vidí po zverejnení výsledkov exit pollov šancu na pokračovanie očistného procesu v spoločnosti. Uviedla to po príchode do volebnej centrály koalície krátko po 23.00 h.

23.19

23.18

Na snímke predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár počas volebnej noci v centrále hnutia 30. septembra 2023 v Bratislave.

Foto: TASR/Jakub Kotian

23.14

KDH s pokorou čaká na naozaj reálne výsledky. Po zverejnení prvých dát z exit pollov sobotňajších parlamentných volieb to pre TASR uviedol predseda KDH Milan Majerský.

23.14

Priebeh parlamentných volieb v Trnavskom kraji hodnotí polícia ako pokojný, počas volebnej soboty preverila celkom 11 podnetov. Z nich dva skutky kvalifikovala ako priestupky. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

23.12

Šéf hnutia Sme rodina Boris Kollár očakáva, že v Bratislave bude rekordná účasť v predčasných parlamentných voľbách.

23.11

Priebeh volieb v južných okresoch Trnavského kraja bol podľa okresných volebných komisií pokojný a bez incidentov. Potvrdili to pre TASR členovia okresných volebných komisií (OVK) v Dunajskej Strede i Galante.

23.10

Na snímke predseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Šimečka a kandidát PS Tomáš Valášek diskutujú počas volebnej noci v centrále hnutia v Bratislave v sobotu 30. septembra 2023.

Foto: TASR - Jaroslav Novák

23:00

Predčasné parlamentné voľby v okresoch Levice, Šaľa a Topoľčany prebehli pokojne a bez vážnejších incidentov. Pre TASR to potvrdili členovia okresných volebných komisií.

22:58

V Bratislavskom kraji boli sobotné voľby do Národnej rady (NR) SR pokojné a plynulé, incidenty ani problémy zaznamenané neboli. V niektorých volebných okresoch bola účasť mierne vyššia ako v minulosti, iné zaznamenali výrazne vyšší počet voličov. TASR to potvrdili okresné volebné komisie.

22:57

Parlamentné voľby by malo vyhrať Progresívne Slovensko (PS) so ziskom 23,5 percenta. Za ním nasleduje Smer-SD s 21,9 percenta a Hlas-SD s 12,2 percenta. Do parlamentu by sa mali dostať aj OĽANO a priatelia s výsledkom 8 percent, SaS so 6,4 percenta, Republika so 6 percentami a KDH s 5,3 percenta hlasov. Vyplýva to z exit pollu agentúry Focus pre televíziu Markíza.

Výsledky exit polu Focus pre TV Markíza.

Foto: screenshot TV Markíza

22:56

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) v Žiline odovzdalo v sobotu hlas do prenosnej volebnej schránky 63 voličov - 33 mužov a 30 žien. Podľa hovorkyne nemocnice Lenky Zátekovej ide o rekordný počet záujemcov o voľby.

22:55

Strana SaS očakáva optimistický výsledok sobotňajších parlamentných volieb. Verí, že sa dostane do parlamentu. Pre TASR to uviedol predseda strany Richard Sulík. Atmosféru v centrále označil za príjemnú.

22:53

Akýkoľvek bude výsledok Progresívneho Slovenska (PS) v sobotných parlamentných voľbách, prijmú ho v hnutí s pokorou. V príhovore na volebnej noci to vyhlásil predseda PS Michal Šimečka. Podľa podpredsedníčky Lucie Plavákovej má PS šancu atakovať prvé miesto.

22:52

Slovenská národná strana (SNS) verí, že sa po sobotňajších voľbách vráti do Národnej rady SR. "Urobili sme pre to maximum," uviedla ešte pred ukončením hlasovania bývalá ministerka pôdohospodárstva a súčasná šestnástka na kandidátke strany Gabriela Matečná.

22:51

Demokrati budú bez ohľadu na výsledok sobotňajších parlamentných volieb pokračovať v ďalšej práci. Skonštatoval to predseda strany Eduard Heger v príhovore na volebnej noci. Spolu s volebnou líderkou Demokratov Andreou Letanovskou poďakovali všetkým ľuďom, ktorí sa zúčastnili na voľbách.

22:50

Strana Hlas-SD môže byť rozhodujúcim subjektom pri tvorbe koalície. Základom je, aby si Hlas vo voľbách udržal pozíciu medzi troma najrelevantnejšími stranami. Novinárom to v sobotu večer povedal predseda strany Peter Pellegrini.

22:45

Skončilo sa moratórium. Očakávame prvé výsledky. Zverejňovať ich bude Štatistický úrad SR na webstránke www.volbysr.sk.

22:45

Sobotňajšie parlamentné voľby boli v Prešovskom kraji bez vážnych komplikácií, ktoré by ovplyvnili ich konanie. Miestami sa vyskytli len drobné problémy. Pre TASR to potvrdili z jednotlivých okresných volebných komisií (OVK).

22.34

22:33

Všetky volebné miestnosti v okresoch Komárno a Nové Zámky sa zatvorili o 22.00 h. Okresné volebné komisie zhodnotili priebeh volieb na juhu Nitrianskeho kraja ako pokojný a bezproblémový.

22.25

Predčasné parlamentné voľby v okrese Banská Bystrica boli pokojné a bezproblémové. Pre TASR to v sobotu potvrdila zapisovateľka okresnej volebnej komisie v Banskej Bystrici Dagmar Albertová.

22.17

Počas parlamentných volieb v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) nedošlo k žiadnemu vážnemu narušeniu volebnej soboty. TASR o tom informovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

22.16

Presne o 22.00 h sa zatvorili všetky volebné miestnosti v okresoch Nitra a Zlaté Moravce. Priebeh parlamentných volieb v okrese Nitra bol pokojný, okrskové volebné komisie nezaznamenali žiadne incidenty. Pre TASR to potvrdila predsedníčka okresnej volebnej komisie Nitra Michaela Griesbachová.

22.14

Sobotné voľby do Národnej rady SR boli na hornej Nitre pokojné a bez väčších problémov. Pre TASR to uviedli zástupcovia okresných volebných komisií (OVK) v Bánovciach nad Bebravou a Prievidzi, kam spadá i okres Partizánske. Účasť zhodnotili ako vyššiu, prípadne vysokú.

22.07

Sobotňajšie parlamentné voľby v Košickom kraji boli aj tesne pred zatvorením volebných miestností pokojné, zaobišli sa bez vážnych incidentov. Pre TASR to potvrdili jednotlivé okresné volebné komisie (OVK).

22.00

Volebné miestnosti sa zatvorili. Výnimku majú dva okrsky, ktoré sú otvorené dlhšie.

21.57

Sobotňajšie parlamentné voľby v Košickom kraji boli aj tesne pred zatvorením volebných miestností pokojné, zaobišli sa bez vážnych incidentov. Pre TASR to potvrdili jednotlivé okresné volebné komisie (OVK).

21.45

Na Slovensku sa dnes o 7.00 hod. začali v poradí štvrté predčasné a celkovo deviate parlamentné voľby v ére samostatnej SR. Na snímke prvovolič Adam Drozd hlasuje vo volebnej miestnosti v Komárne 30. septembra 2023.

Foto: TASR Milan Drozd

21.39

Členovia okrskovej volebnej komisie, pod ktorú spadá Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici, sa v sobotu podvečer museli vrátiť späť do zdravotníckeho zariadenia aj s prenosnou urnou, aby mohli odvoliť štyria voliči s hlasovacími preukazmi. Celovo tak v nemocnici v predčasných parlamentných voľbách hlasovalo 76 pacientov a zamestnancov.

21.27

Polícia v Trnavskom kraji riešila počas dňa viacero podnetov, ktoré boli nahlásené v súvislosti s prebiehajúcimi voľbami. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave na sociálnej sieti s tým, že na voľby v kraji dohliada viac ako 400 policajtov.

21.08

Pri volebnej miestnosti v obci Veľká Lomnica v okrese Kežmarok musela polícia riešiť hádku niekoľkých desiatok ľudí, začínajúci konflikt však nakoniec rýchlo vyriešila. Krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová pre TASR uviedla, že situácia je tam už pokojná.

21.00

Volebné miestnosti sa za hodinu zatvárajú. Výnimku majú dva okrsky, ktoré sú otvorené dlhšie.

20.50

Asi 55 percent z viac ako 1000 zapísaných voličov vo volebnom okrsku, umiestnenom v Materskej škole na Bystrickom rade vo Zvolene, prišlo odovzdať do 20.00 h svoj hlas stranám a kandidátom v parlamentných voľbách 2023. Pre TASR to uviedla predsedníčka okrskovej komisie Janka Oroslánová.

20.47

V obci Donovaly v okrese Banská Bystrica do 20.00 h odvolilo viac ako 300 ľudí s hlasovacími preukazmi. Išlo najmä o turistov a rekreantov, pomerne vysoká je zatiaľ aj účasť miestnych obyvateľov. Pre TASR to uviedla predsedníčka tamojšej volebnej komisie Anna Palúchová.

20.41

V najväčších bratislavských mestských častiach (MČ) sú sobotné voľby do Národnej rady (NR) SR naďalej pokojné, bez problémov a incidentov. Mnohé volebné okrsky hlásia výrazne vysokú účasť voličov. Pre TASR to uviedli hovorcovia miestnych samospráv či z miestneho úradu.

20.21

V obci Kopčany v okrese Skalica majú oproti predchádzajúcim voľbám zvýšený počet ľudí, ktorí nie sú obyvateľmi obce. Pre TASR to uviedla zapisovateľka volebnej okrskovej komisie Iveta Uhrová.

19.35

Priebeh sobotných volieb do Národnej rady (NR) SR zostáva v Bratislave aj naďalej pokojný. Mestská polícia doteraz žiadny vážny prípad ani incident v súvislosti s parlamentnými voľbami nezaznamenala. Pre TASR to uviedol vedúci oddelenia komunikácie bratislavskej mestskej polície Peter Borko.

19.34

Predčasné parlamentné voľby na Horehroní sú pokojné, doteraz sa nevyskytli žiadne problémy ani incidenty. Pre TASR to konštatoval zapisovateľ okresnej volebnej komisie (OVK) v Brezne Peter Štefančík.

18.37

Volebné moratórium v rámci sobotných predčasných parlamentných volieb predĺžili o ďalších päť minút. Na celom území SR potrvá do 22.45 h. Informoval o tom predseda Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Ladislav Orosz.

18.36

Mladí ľudia z kysuckej obce Čierne na slovensko-česko-poľskom trojmedzí prišli v sobotu využiť volebné právo nielen zo vzdialenejších slovenských miest, ale aj zo zahraničia. Starosta Peter Staňo verí, že mediálna kampaň ich namotivovala a účasť bude vysoká.

18.16

Okrskové volebné komisie na voľbu poštou začali v sobotu od 18.00 h sčítavať doručené hlasy zo zahraničia. Spolu hlasovalo poštou v rámci predčasných parlamentných volieb 58.779 voličov.

Na snímke členovia osobitnej okrskovej komisie pripravujú hlasovacie schránky s hlasmi slovenských občanov zo zahraničia na sčítanie 30. septembra 2023 v Bratislave.

Foto: TASR - Pavol Zachar

17.50

Pacienti, hospitalizovaní v Rooseveltovej nemocnici v Banskej Bystrici aj jej zamestnanci mohli v sobotu odovzdať svoj hlas v predčasných parlamentných voľbách priamo v nemocnici. Prišli za nimi dve členky okrskovej volebnej komisie s prenosnou urnou.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Výsledok nad 15 percent stranu Hlas-SD nesmierne teší, so Slovenskom sa údajne nič zle nestane (video) (1. 10. 2023)
 Smer-SD nevidí dôvod na rokovania o vláde, kým nedostane poverenie (1. 10. 2023)
 SNS je naklonená spolupráci so Smerom-SD, Hlasom-SD či KDH. Dve strany si však po svojom boku predstaviť nevie (1. 10. 2023)
 Mesežnikov našiel jedno pozitívum volieb a vysvetlil, kto Republike na poslednú chvíľu „ukradol“ voličov (1. 10. 2023)
 Ďuriš Nicholsonová sa ospravedlnila voličom, za skutočne prepadnuté však považuje hlasy pre Matoviča (1. 10. 2023)
 Šimečka: Urobíme všetko pre to, aby Robert Fico na Slovensku nevládol (video) (1. 10. 2023)
 Voľby 2023 výsledky: DO NR SR PREŠLO 7 STRÁN, NEOFICIÁLNYM VÍŤAZOM JE SMER-SD (1. 10. 2023)
 Sulík si počas volebnej noci nedával servítku pred ústa, Danka označil za výkvet politiky a Republiku poslal hulákať inde (video) (1. 10. 2023)
 Šimečka si vymenil správy s viacerých predsedami politických subjektov, vládu by nezostavil s dvomi stranami (1. 10. 2023)
 Voľby 2023: Víťazom volieb je Smer-SD, výsledky potvrdila štátna komisia - Oficiálne výsledky volieb (1. 10. 2023)nasledujúci článok >>
Voľby 2023: A.Danko:SNS dokázala to, čo nedokázala doteraz žiadna slovenská strana
<< predchádzajúci článok
Bielorusko pripravuje stretnutie zahraničných diplomatov s nelegálne deportovanými deťmi, chce sa vyhnúť zodpovednosti