Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

11. februára 2020

Za tri roky narástla populácia Egypta o sedem miliónov, až pätinu obyvateľstva tvoria mladí ľudia


Tagy: populácia

Rýchlo rastúca populácia Egypta dosiahla v utorok novú métu - 100 miliónov obyvateľov. Informoval o tom oficiálny štatistický úrad. To znamená ...Zdieľať
egypt_antiquities_17801 2905cdc2ce444d38a304febb18f6d683 676x471 11.2.2020 - Rýchlo rastúca populácia Egypta dosiahla v utorok novú métu - 100 miliónov obyvateľov. Informoval o tom oficiálny štatistický úrad. To znamená nárast o sedem miliónov v porovnaní s posledným sčítaním ľudu v roku 2017.


Celkovo sa populácia Egypta od roku 1960 strojnásobila. Štatistický úrad odhaduje, že až vyše pätinu obyvateľstva v súčasnosti tvoria mladí ľudia vo veku 18 až 29 rokov.

Väčšina obyvateľstva žije v mestských oblastiach v blízkosti Nílu. Káhira a provincia Gíza sú domovom pre 19 miliónov Egypťanov. Vláda považuje problém populačného rastu momentálne "za jednu z najväčších výziev, ktorým štát čelí".

Egypt, ktorý je najľudnatejšou arabskou krajinou, sa preto snaží o utlmenie vysokej pôrodnosti, napríklad prostredníctvom kampaní. Deje sa tak v čase, keď nespokojnosť s hospodárskou situáciou stúpa a až tretina obyvateľstva žije v chudobe.


Zdroj: Webnoviny.sk - Za tri roky narástla populácia Egypta o sedem miliónov, až pätinu obyvateľstva tvoria mladí ľudia © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: populácia
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Nový Samsung Galaxy S20: Iný spôsob, ako zažiť svet
<< predchádzajúci článok
Video: Vlk zaútočil v Tatrách na mladého jeleňa za bieleho dňa

Za tri roky narástla populácia Egypta o sedem miliónov, až pätinu obyvateľstva tvoria mladí ľudia - diskusné fórum čitateľov