Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. júna 2013

Záchranársky pes našiel nezvestného 82-ročného mužaZáchranári Horskej záchrannej služby z Veľkej Fatry v pondelok večer pátrali po nezvestnom 82-ročnom mužovi z obce Jergaly v blízkosti Donovál. O pomoc ich požiadali banskobystrickí policajti. ...Zdieľať
autobus havaroval pri zostupe z polany POPRAD 25. júna (WEBNOVINY) – Záchranári Horskej záchrannej služby z Veľkej Fatry v pondelok večer pátrali po nezvestnom 82-ročnom mužovi z obce Jergaly v blízkosti Donovál. O pomoc ich požiadali banskobystrickí policajti.


Záchranári s políciou začali prehľadávať okolie obce. Krátko na to sa k nim pripojili aj dvaja psovodi Horskej záchrannej služby a spoločne takmer do 4:00 v utorok ráno prehľadali okolie obcí Jergaly, Štubne a Motyčky.

Pátraciu akciu záchranárom komplikovalo počasie, pretože v oblasti sa prehnala búrka a silný dážď trval do rána. Hneď ráno pátranie pokračovalo.

Horskí záchranári s policajtmi prepátrali časť lesnej cesty Hanesy a psovodi horskej služby sa opätovne vrátili na miesto, kde bol hľadaný naposledy videný. Krátko na to pes zachytil stopu, našiel palicu a čiapku a následne vo vzdialenosti niekoľkých metrov od tohto miesta aj hľadaného muža.

Muža našli záchranári v bezvedomí a podchladeného. Horskí záchranári muža ošetrili a na nosidlách zniesli z terénu na lesnú cestu, kde ho odovzdali privolanej posádke Rýchlej zdravotnej pomoci. Na pátracej akcii, ktorá trvala osem hodín, sa zúčastnilo 15 horských záchranárov, informovala Horská záchranná služba.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovak Telekom zaznamenal výpadok časti pevnej siete
<< predchádzajúci článok
S americkým špiónom nemáme nič spoločné, vyhlásil Kremeľ