Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. júna 2010

Zdravotníci vypísali tender na vyčistenie osádÚrad verejného zdravotníctva SR hľadá firmu, ktorá vyčistí od škodcov a vydezinfikuje asi 46 rómskych osád. Informuje o tom Vestník verejného obstarávania. ...Zdieľať
romovia Ilustračné

SITA
BRATISLAVA 22. júna (WEBNOVINY) Úrad verejného zdravotníctva SR hľadá firmu, ktorá vyčistí od škodcov a vydezinfikuje asi 46 rómskych osád. Informuje o tom Vestník verejného obstarávania.

"Predmetom zákazky je deratizácia, dezinsekcia a dezinfekcia určených rómskych osád a častí osád s rómskym obyvateľstvom v dvoch prevádzkových termínoch - fázach podľa termínu podpísania zmluvy a nadobudnutia jej účinnosti, a to buď na jeseň roku 2010 a na jar roku 2011 alebo na jar roku 2011 a na jeseň 2011," informuje Vestník. Zdravotníci predpokladajú, že zákazka, ktorá bude vyplatená zo štátneho rozpočtu, by mala mať hodnotu 504 200 eur bez DPH. Zmluvu s víťaznou firmou majú uzatvoriť na 14 mesiacov.

O víťazovi tendra má rozhodnúť najnižšia cena za poskytnuté služby. Objednávateľ požaduje od uchádzačov finančnú zábezpeku 25-tisíc eur. Každý uchádzač musí vydokladovať, že v rokoch 2007, 2008 a 2009 mal za svoje služby ročne obrat minimálne 400 000 eur bez DPH. Zároveň musí predložiť zoznam zrealizovaných zmlúv na deratizačné, dezinsekčné a dezinfekčné služby, a v ňom o nich uvedie kvalifikované referencie. Za uvedené trojročné obdobie musí uchádzač referenciami preukázať, že urobil aspoň dve zmluvy s finančným objemom minimálne 33 000 eur bez DPH, a zrealizoval aspoň jednu zmluvu za minimálne 100 000 eur bez DPH. "Pričom predmet tejto zmluvy musí byť charakterom rovnaký alebo obdobný, ako je predmet tejto zákazky, t.j. deratizácia, dezinsekcia alebo dezinfekcia v rómskych osadách, resp. v obývaných rómskych komunitách vzhľadom na špecifické podmienky poskytovania týchto služieb v predmetných osadách a komunitách, t.j. napr. súčinnosť s políciou, starostom, regionálnym úradom verejného zdravotníctva, osveta medzi rómskym obyvateľstvom vzhľadom na deti a pod.," uvádza Vestník.

Uchádzač by mal byť držiteľom platného certifikátu riadenia kvality podľa normy ISO 9001 alebo platného certifikátu riadenia bezpečnosti pri práci OHSAS podľa normy ISO 18001 pre oblasť poskytovania deratizačných a dezinsekčných služieb alebo porovnateľného certifikátu, pričom tento certifikát musí vychádzať zo slovenských technických noriem alebo z noriem členských štátov Európskej únie. Verejný obstarávateľ tiež požaduje, aby uchádzač v čestnom vyhlásení deklaroval, že k termínu podpisu zmluvy bude mať minimálne 15 vlastných zamestnancov v trvalom pracovnom pomere alebo na zmluvnom základe alebo na základe dohôd o vykonaní prác, ktorí budú zodpovední za plnenie predmetu zákazky. "Uchádzač predloží údaje o strojovom a technickom vybavení, t.j. predloží zoznam strojového a technického vybavenia, ktorým bude zabezpečovať požadovaný predmet zákazky, ktorý bude podpísaný oprávneným zástupcom uchádzača," požaduje Úrad verejného zdravotníctva SR.

Uchádzači môžu požiadať o súťažné podklady a o prístup k dokumentom do 7. júla. Lehota na predkladanie ponúk alebo žiadostí o účasť je určená do 3. augusta. Obálky s ponukami sa budú otvárať na Úrade verejného zdravotníctva SR o deň neskôr.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
OSN motivuje Talibancov, aby sa vzdali terorizmu
<< predchádzajúci článok
Berlín vyzval Minsk a Moskvu na urovnanie sporu