Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. decembra 2020

Žilinka: Silná dôvera, akú mi prejavili poslanci je pre mňa nielen veľkou cťou, ale najmä nesmiernym záväzkomSilná dôvera, akú prejavili poslanci Národnej rady SR (NR SR) Marošovi Žilinkovi, je ...Zdieľať
mg_0769 676x451 4.12.2020  - Silná dôvera, akú prejavili poslanci Národnej rady SR (NR SR) Marošovi Žilinkovi, je preňho nielen veľkou cťou, ale najmä nesmiernym záväzkom. Občanom chce prinavrátiť dôveru v spravodlivosť a presvedčenie, že „všetci sme si pred zákonom rovní".


Jeho reakciu na zvolenie za kandidáta na generálneho prokurátora zaslala hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR a Úradu špeciálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová. Parlament schválil vo štvrtok 3. decembra 132 hlasmi Žilinku za kandidáta na generálneho prokurátora. Vymenovať ho do funkcie ešte musí prezidentka Zuzana Čaputová.

„Tak silná dôvera, akú mi prejavili poslanci NR SR zvolením za kandidáta na generálneho prokurátora Slovenskej republiky, je pre mňa nielen veľkou cťou, ale najmä nesmiernym záväzkom. Záväzkom prinavrátiť občanom dôveru v spravodlivosť a presvedčenie, že všetci sme si pred zákonom rovní. To je možné dosiahnuť len ak prokuratúra bude budovaná ako otvorená a transparentná inštitúcia, ktorá slúži výlučne právu, spravodlivosti a verejnému záujmu. Urobím pre to všetko, pretože si to zaslúžia občania, ale aj všetci poctiví prokurátori,“ povedal Žilinka.


Zdroj: Webnoviny.sk - Žilinka: Silná dôvera, akú mi prejavili poslanci je pre mňa nielen veľkou cťou, ale najmä nesmiernym záväzkom © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Nadácia Zastavme korupciu je sklamaná, že pri voľbe nového generálneho prokurátora prevážili opäť politické dohody (4. 12. 2020)
 Reakcie opozičných politikov na zvolenie M. Žilinku na post GP (3. 12. 2020)
 Matovič nikdy nebude tlačiť na generálneho prokurátora, Žilinka môže začať čistiť od podlahy (3. 12. 2020)
 Sme rodina hlasovala vo voľbe generálneho prokurátora jednotne. Boris Kollár verí, že sa v Žilinkovi Slovensko nesklame (3. 12. 2020)
 Voľba Žilinku je výsledkom kompromisu, podľa OĽaNO bude dobrým generálnym prokurátorom (3. 12. 2020)
 Poslanci zo Za ľudí nehlasovali za Žilinku, Kollára znepokojujú kontakty kandidáta (3. 12. 2020)
 Matovič podľa Smeru utrpel totálnu prehru, koalícia mu pri voľbe generálneho prokurátora vyslovila nedôveru (3. 12. 2020)
 Prezidentka Zuzana Čaputová zareagovala na voľbu Maroša Žilinku za generálneho prokurátora (3. 12. 2020)
 Národná rada zvolila Maroša Žilinku za generálneho prokurátora hneď v prvom kole. (3. 12. 2020)
 Pellegrini: Matovič sa snaží koalíciu zmanipulovať, hlas zahlasuje za generálneho prokurátora jednomyseľne (1. 12. 2020)nasledujúci článok >>
Prokurátor podal v rámci akcie Judáš návrh na väzbu siedmich osôb
<< predchádzajúci článok
Nadácia Zastavme korupciu je sklamaná, že pri voľbe nového generálneho prokurátora prevážili opäť politické dohody

Žilinka: Silná dôvera, akú mi prejavili poslanci je pre mňa nielen veľkou cťou, ale najmä nesmiernym záväzkom - diskusné fórum čitateľov