24hod.sk    Šport    ZOH 2022 v Pekingu

16. februára 2022

ZOH hokej: Slováci narazia v piatkovom semifinále na Fínsko

V druhom semifinálovom súboji narazí tím Ruského olympijského výboru (ROC) na víťaza duelu Švédsko - Kanada (v stredu o 14.30 SEČ).

Súperom slovenských hokejistov v piatkovom semifinále ZOH v Pekingu bude Fínsko. Rozhodlo o tom víťazstvo severanov vo štvrťfinále nad Švajčiarskom (5:1). V druhom semifinálovom súboji narazí obhajca zlata, tím Ruského olympijského výboru (ROC) na víťaza duelu Švédsko - Kanada (v stredu o 14.30 SEČ).

Semifinále sa bude hrať v piatok o 5.10 a 14.10 SEČ. Direktoriát zatiaľ neurčil, v ktorom termíne nastúpia Slováci. Tí si na ZOH zahrajú o medaily po dvanástich rokoch, naposledy boli v najlepšej štvorke vo Vancouveri 2010. Na olympijskom turnaji s hráčmi NHL prehrali v semifinále s domácou Kanadou 2:3 a následne v zápase o bronz s Fínmi 3:5, keď v tretej tretine neudržali vedenie 3:1. "Suomi" majú aj teraz čo vracať, v základnej skupine v Pekingu im podľahli 2:6. Fíni postúpili do semifinále ZOH po ôsmich rokoch, v Pjongčangu 2018 neprešli vo štvrťfinále cez Kanadu (0:1).