Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

14. decembra 2020

Zomrel herec Štefan Kožka vo veku 66 rokovHerec bol pozitívny na ochorenie COVID-19, vo štvrtok bol na testoch, mal ťažký priebeh choroby.Zdieľať
Zomrel herec Štefan Kožka vo veku 66 rokov

Vo veku 66 rokov zomrel slovenský herec Štefan Kožka. Pre TASR správu o jeho úmrtí potvrdila Ingrid Fašiangová, generálna riaditeľka bratislavského Divadla Nová scéna, kde herec pôsobil. Na divadelných doskách účinkoval v desiatkach inscenácií. Divákom bol známy aj vďaka viacerým televíznym a filmovým projektom.


Fašiangová ďalej uviedla, že príčina Kožkovej smrti ešte nie je známa. "V rámci divadla vieme, že bol pozitívny na ochorenie COVID-19, vo štvrtok bol na testoch, mal ťažký priebeh choroby," poznamenala.

Štefan Kožka účinkoval v pôvodnom slovenskom muzikáli Mata Hari (2013), kde sa predstavil v úlohe manžela exotickej tanečnice Rudolfa McLouda, v komediálnej hre Figaro sem, Figaro tam (2011) si zahral grófa Almavivu a v známom muzikáli Fidlikant na streche (2007) alternoval hlavnú postavu s hercom Mariánom Slovákom.

Diváci ho mohli vidieť tiež v divadelnej kriminálnej komédii Šialené nožničky (2010), v hre Ešte jeden do partie (2010) alebo v pôvodnom slovenskom muzikáli František z Assisi (2010). Ako režisér pracoval na muzikáloch Hair (2003), Muzikálový sen (2011), Cigáni idú do neba (2012), Sláva (2013), Vyhadzovači (2013), HairSpray (2014).


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Peter Juhás vydal prvý autorský album s názvom Poctený životom. pokrstí ho Jana Kirschner
<< predchádzajúci článok
Meteorický roj Geminidy ukáže maximum svojej aktivity, pozorovaniu nahráva nov Mesiaca

Zomrel herec Štefan Kožka vo veku 66 rokov - diskusné fórum čitateľov