Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. októbra 2020

Únia miest Slovenska sa snaží pomôcť pri celoplošnom testovaní, Rybníček prezradil najväčší problémNajväčším problémom pri celoplošnom testovaní bude zabezpečiť dostatok zdravotníckeho personálu. V rozhovore pre agentúru SITA to uviedol prezidentZdieľať
richard rybnicek 676x412 27.10.2020  - Najväčším problémom pri celoplošnom testovaní bude zabezpečiť dostatok zdravotníckeho personálu. V rozhovore pre agentúru SITA to uviedol prezident Únie miest Slovenska (ÚMS) a primátor Trenčína Richard Rybníček.


Napriek tomu, že za dostatok zdravotníkov na odberných miestach zodpovedá štát, ÚMS sa snaží s ich zabezpečením pomôcť.

Musíme zabezpečiť odberné miesta, administratívnych pracovníkov, zmluvné vzťahy s nimi, odvoz komunálneho odpadu, dezinfekciu priestorov, pomoc pri hľadaní zdravotníckeho personálu, pomoc pri zabezpečení zdravotníckych pomôcok či informovanie verejnosti,“ povedal pre agentúru SITA Rybníček.

V posledných dňoch sa v médiách objavila kritika niektorých predstaviteľov samospráv, že informácie zo strany vlády, ktoré samosprávy o plošnom testovaní dostávajú, sú nejednoznačné a často sa menia. Prezident ÚMS je presvedčený, že napriek viacerým nedostatkom dopadne celoplošné testovanie úspešne.

„Mestá robia, čo je v ich silách. Som presvedčený, že to zvládneme,“ uzavrel Rybníček.


Zdroj: Webnoviny.sk - Únia miest Slovenska sa snaží pomôcť pri celoplošnom testovaní, Rybníček prezradil najväčší problém © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čaputová podpísala novelu zákona o minimálnej mzde, no s postupom Krajniaka však nesúhlasí
<< predchádzajúci článok
Penzisti sa môžu tešiť na trinásty dôchodok, prezidentka Čaputová podpísala zákon