Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. novembra 2023

Borrell vyzval na koniec konfliktu v Pásme Gazy, počiatočné prímerie je dôležitý prvý krok k politickému riešeniuŠéf diplomacie Európskej únie (EÚ) Josep Borrell v pondelok vyzval na dlhotrvajúce prímerie medzi ...Zdieľať
france_eu_parliament_ukraine_29659 a75f08a19e3c4cd3abb979d4dce5792f 676x451 27.11.2023 (SITA.sk) - Šéf diplomacie Európskej únie (EÚ) Josep Borrell v pondelok vyzval na dlhotrvajúce prímerie medzi Izraelom a palestínskym militantným hnutím Hamas.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt


Na ôsmom regionálnom fóre Únie pre Stredomorie v španielskej Barcelone povedal, že počiatočné štvordňové prímerie v izraelsko-palestínskom konflikte je „dôležitý prvý krok“ smerom k jeho politickému riešeniu. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

„Zajtra sa skončí pozastavenie operácií. Snáď to ešte pár dní vydrží. Ale už od dneška musíme začať rozmýšľať, ako budeme pokračovať v politickom procese,“ zdôraznil Borrell.


Diplomat odsúdil útok Hamasu na Izrael, ale povedal, že „spôsob, akým Izrael uplatňuje svoje právo na obranu, je dôležitý“. Zdôraznil pritom „veľmi neprimeraný počet obetí“ a civilné utrpenie v Pásme Gazy.


Zdroj: SITA.sk - Borrell vyzval na koniec konfliktu v Pásme Gazy, počiatočné prímerie je dôležitý prvý krok k politickému riešeniu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pri splnení zákonných podmienok musia prokurátori udeliť status chráneného oznamovateľa, povedal Lipšic
<< predchádzajúci článok
Aktuálne počasie je luxusná pauza a situáciu s migráciou treba podľa Eštoka riešiť tam, kde vzniká