Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. novembra 2023

Rusko stratilo za posledné týždne najviac vojakov od začiatku invázie, dôvodom je boj o mesto AvdijivkaStraty ruskej armády na Ukrajine za posledných šesť týždňov dosiahli najvyššiu úroveň od začiatku invázie. Uviedlo to v pondelok na sociálnej sietiZdieľať
russia_ukraine_war_69804 676x462 27.11.2023 (SITA.sk) - Straty ruskej armády na Ukrajine za posledných šesť týždňov dosiahli najvyššiu úroveň od začiatku invázie. Uviedlo to v pondelok na sociálnej sieti X britské obranné spravodajstvo.

Boj o mesto Avdijivka


Podľa britského ministerstva obrany je dôvodom vysokých ruských strát boj o mesto Avdijivka v Doneckej oblasti. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na UkrajineBritské obranné spravodajstvo cituje údaje ukrajinského generálneho štábu, z ktorých vyplýva, že od začiatku novembra Rusi strácajú v priemere 931 vojakov denne. Predtým ruská armáda utrpela najvyššie straty v marci tohto roka, keď počas kulminácie bojov o mesto Bachmut v Doneckej oblasti strácala v priemere 776 vojakov denne.

Stratili takmer 9-tisíc vojakov


Ministerstvo obrany Veľkej Británie pripúšťa, že metodiku, ktorú na určovanie ruských strát používa ukrajinský generálny štáb, nedokáže overiť. Dodalo však, že táto metodika sa zdá byť spoľahlivá.

Podľa veliteľa ukrajinských pozemných síl Oleksandra Syrského len v tých oblastiach na východe Ukrajiny, v ktorých pôsobí operačná a strategická skupina Chortycia, Rusi za necelý mesiac stratili takmer 9-tisíc vojakov.


Od začiatku novembra Moskva podľa jeho vyjadrenia na komunikačnej platforme Telegram v týchto oblastiach „prišla o 8 690 vojakov, 1 002 kusov vojenskej techniky, vrátane 109 tankov, 175 bojových obrnených vozidiel a viac ako dvesto delostreleckých systémov a mínometov rôznych kalibrov."


Zdroj: SITA.sk - Rusko stratilo za posledné týždne najviac vojakov od začiatku invázie, dôvodom je boj o mesto Avdijivka © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V zlievarni v Hronci stratil pracovník vedomie. Na pomoc mu prišli všetky záchranné zložky (video)
<< predchádzajúci článok
Pri splnení zákonných podmienok musia prokurátori udeliť status chráneného oznamovateľa, povedal Lipšic