Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. augusta 2017

Brazílskemu sudcovi naparili osem rokov: Toto je dôvodNa ilustračnej snímke Porsche 918 SpyderZdieľať
Na ilustračnej snímke Porsche 918 Spyder Foto: TASR/AP
Rio de Janeiro 8. augusta (TASR) - Na osem rokov väzenia odsúdili v pondelok v Brazílii sudcu, ktorý na osobné účely používal luxusné motorové vozidlá skonfiškované zadržanému exmiliardárovi Eike Batistovi. Informovala o tom dnes agentúra DPA.


Sudca Flavio de Souza, ktorý proti Batistovi viedol trestné konanie, bol odvolaný z funkcie v roku 2015, keď v meste Rio de Janeiro prichytili za volantom Batistovho Porsche Cayenne. Okrem toho mal de Souza vo svojej garáži zaparkované ďalšie Batistovo luxusné auto a privlastnil si aj jeho klavír a niekoľko náramkových hodiniek značky Rolex. Všetky uvedené predmety boli súčasťou exekúcie Batistovho majetku, ktorú nariadil súd v záujme zaplatenia jeho obrovských dlhov.

V roku 2012 mal Batista majetok v hodnote približne 30 miliárd dolárov a podľa časopisu Forbes bol najbohatším človekom v Brazílii a siedmym najbohatším na svete. Jeho majetok sa však stenčil v dôsledku chybných strategických rozhodnutí, poklesu cien ropy a akcií na svetových trhoch.

Okrem toho bolo proti bývalému ropnému magnátovi začaté trestné konanie pre podozrenie z korupcie a prania peňazí v objeme približne 100 miliónov dolárov. V januári bol Batista vzatý do vyšetrovacej väzby v nápravnom zariadení s najvyšším stupňom stráženia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Poisťovňa MetLife vykázala v roku 2016 čistý zisk 17,2 milióna eur
<< predchádzajúci článok
Handlová použije rezervný fond na riešenie havarijných stavov budov

Brazílskemu sudcovi naparili osem rokov: Toto je dôvod - diskusné fórum čitateľov