Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. augusta 2017

Zranení a mŕtvi: Tajfún Noru zasiahol hlavný ostrov HonšuIlustračná snímkaZdieľať
Ilustračná snímka Foto: TASR/AP
Tokio 8. augusta (TASR) - Tajfún Noru zasiahol dnes najväčší japonský ostrov Honšu, kam priniesol výdatné dažde a silný vietor. Živel síce už zoslabol na tropickú búrku, avšak spôsobil záplavy a vyžiadal si evakuácie tisícov ľudí, informovala agentúra Reuters.


Do viacerých častí severného a stredného Japonska priniesol Noru v noci na dnes až 40 milimetrov zrážok. Spôsobil rozvodnenie niektorých tamojších riek a meteorológov podnietil k vydaniu varovaní pred zosuvmi pôdy.

Japonská televízia NHK uviedla, že búrka si vyžiadala dovedna takmer 50 zranených a dvoch mŕtvych, ktorí prišli o život ešte počas víkendu. Nijakí nezvestní doposiaľ hlásení nie sú.

Očakávalo sa, že Noru dnes zasiahne aj metropolu Tokio. Búrka však zmenila smer a pokračovala ďalej na sever do Japonského mora, pričom do hlavného mesta priniesla len silný vietor a inak ho obišla.

Pomaly sa pohybujúci tajfún zasiahol ešte cez víkend južné ostrovy Japonska a v pondelok severnú časť prefektúry Wakajama.

Tzv. oko búrky sa dnes popoludní miestneho času (okolo 6.00 h SELČ) nachádzalo nad Japonským morom, zhruba 40 kilometrov severne od mesta Itoigawa a pohybovalo severovýchodným smerom. Búrku sprevádzal vietor s rýchlosťou 72 kilometrov za hodinu, v nárazoch dosahujúci až 108 kilometrov za hodinu, informovala agentúra DPA.

Očakáva sa, že Noru ešte dnes zoslabne na tropickú depresiu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
OZ KOVO ponúka verejnosti v Prešove poradenstvo v pracovnom práve
<< predchádzajúci článok
Poisťovňa MetLife vykázala v roku 2016 čistý zisk 17,2 milióna eur

Zranení a mŕtvi: Tajfún Noru zasiahol hlavný ostrov Honšu - diskusné fórum čitateľov