Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

14. decembra 2022

Elon Musk už nie je najbohatším človekom na svete, prvenstvo mu vzal francúzsky podnikateľ Bernard ArnaultElon Musk už nie je najbohatším človekom na svete. Informuje o tom spravodajský portál BBC s tým, že sa tak stalo v dôsledku prudkého poklesu hodnoty jeho akcií v ...Zdieľať
elon_musk_flint_16011 c6e23cbc01da483697130cd6fbcb6ef1 676x450 14.12.2022  - Elon Musk už nie je najbohatším človekom na svete. Informuje o tom spravodajský portál BBC s tým, že sa tak stalo v dôsledku prudkého poklesu hodnoty jeho akcií v automobilke Tesla v tomto roku.


Rodáka z juhoafrickej Pretórie na prvej priečke vystriedal francúzsky podnikateľ Bernard Arnault, ktorý je generálnym riaditeľom skupiny luxusných značiek LVMH.

Predbehol ho Bernard Arnault


Musk je generálny riaditeľ a najväčší akcionár výrobcu elektromobilov Tesla, s podielom asi 14 % a v októbri uzavrel prevzatie sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter za 44 miliárd dolárov.
 
 
 
 


Magazín Forbes v súčasnosti odhaduje Muskov majetok na zhruba 178 miliárd dolárov, zatiaľ čo hodnota majetku Bernarda Arnaulta je asi 188 miliárd dolárov.

Poškodila akciám Tesly kúpa Twitteru?


Negatívny vplyv na akcie Tesly mali rozpory okolo kúpy Twitteru, ktorú Musk ohlásil na jar, no v júli od nej odstúpil a napokon ju dokončil až po mesiacoch právnych naťahovačiek. Musk tiež predal akcie spoločnosti v hodnote miliárd dolárov, aby mu pomohli pokryť tento nákup, čo pomohlo zatlačiť akcie nižšie.

BBC tiež pripomína, že investorov znepokojujú aj obavy, že by sa mohol spomaliť záujem o elektrické autá od Tesly, keďže sa oslabuje ekonomika, rastúce náklady na pôžičky odrádzajú kupcov a ďalšie spoločnosti posilňujú svoju ponuku elektromobilov. Automobilku zasiahli aj servisné zvolávky či vládne preverovanie viacerých nehôd a autonómneho riadenia Tesiel.


Zdroj: Webnoviny.sk - Elon Musk už nie je najbohatším človekom na svete, prvenstvo mu vzal francúzsky podnikateľ Bernard Arnault © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Elon Musk predstavil mierový plán pre Ukrajinu (3. 10. 2022)
 Elon Musk tweetoval, že kupuje futbalový klub Manchester United (17. 8. 2022)
 Vesmír je extrémne obrovský a družice veľmi malé, Elon Musk odmieta kritiku jeho siete Starlink (30. 12. 2021)
 Elon Musk čelí kritike za blízke stretnutia jeho družíc s čínskou vesmírnou stanicou (29. 12. 2021)
 Osobnosťou roka 2021 sa podľa amerického magazínu Time stal Elon Musk (13. 12. 2021)
 Musk: Prvý štart kozmickej lode Starship je spojený s veľkým rizikom (18. 11. 2021)nasledujúci článok >>
Betlehemské svetlo čaká tradičná cesta vlakmi po Slovensku, skauti už boli u prezidentky a pôjdu aj na Lomnický štít (foto)
<< predchádzajúci článok
Rockové Vianoce: Koncert kapiel Lucie, Škwor a Michala Penka v Košiciach sa presúva na nový termín