Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

13. decembra 2021

Osobnosťou roka 2021 sa podľa amerického magazínu Time stal Elon MuskTitul Osobnosť roka 2021 podľa amerického magazínu Time získal zakladateľ spoločnosti Tesla Elon Musk. V profile zverejnenom v pondelok časopis pripomína šírku Muskových aktivít, od založenia ...Zdieľať
elon_musk stock_sales_18075 c582b0a18ec040c290f4d6e02463bfcd 676x451 13.12.2021  - Titul Osobnosť roka 2021 podľa amerického magazínu Time získal zakladateľ spoločnosti Tesla Elon Musk.


V profile zverejnenom v pondelok časopis pripomína šírku Muskových aktivít, od založenia spoločnosti SpaceX zameranej na prieskum vesmíru, až po jeho podiel na vzniku spoločnosti SolarCity, ktorá sa zaoberá vývojom alternatívnych zdrojov energií.

Tesla aj SpaceX uspeli


Výrobca elektrických áut Tesla sa stal síce ziskovým až v ostatných rokoch, v súčasnosti je však najhodnotnejšou automobilkou na svete.

Americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) uzatvoril so spoločnosťou SpaceX zmluvu, na základe ktorej majú jej vesmírne lode Starship už v roku 2025 dopravovať astronautov na povrch mesiaca.

Musk tvrdí, že svoje futuristické plavidlo plánuje použiť na vyslanie ľudí na Mars.

Chce nájsť novú planétu


„Toto je muž, ktorý sa usiluje o záchranu našej planéty a chce nájsť novú, ktorú budeme môcť obývať,“ uvádza sa v profile magazínu Time.

Magazín Time každoročne vyberá osobnosť, skupinu, myšlienku alebo predmet, ktorý mal za uplynulých 12 mesiacov najväčší dopad na udalosti, či už "k lepšiemu alebo horšiemu".


Zdroj: Webnoviny.sk - Osobnosťou roka 2021 sa podľa amerického magazínu Time stal Elon Musk © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Musk: Prvý štart kozmickej lode Starship je spojený s veľkým rizikom (18. 11. 2021)nasledujúci článok >>
Nomináciám na filmové ceny Zlatý glóbus vládnu snímky Belfast a Sila psa
<< predchádzajúci článok
Mária Čírová príde za fanúšikmi domov