Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. júna 2011

EÚ dala za pravdu Slovákom v otázke maďarskej ústavyEurópska komisia pre demokraciu prostredníctvom práva (Benátska komisia) potvrdila stanovisko Slovenska, ktoré deklarovalo k prijatiu novej maďarskej ústavy. Slovensko ...Zdieľať
budapest BudapešťFoto: SITA/APBRATISLAVA 20. júna (WEBNOVINY) - Európska komisia pre demokraciu prostredníctvom práva (Benátska komisia) potvrdila stanovisko Slovenska, ktoré deklarovalo k prijatiu novej maďarskej ústavy.


Slovensko bolo presvedčené, že za ochranu osôb patriacich k národnostným menšinám je primárne zodpovedný štát, v ktorom menšina žije.

Benátska komisia tiež zdôraznila individuálny charakter ľudských práv, keďže Rámcový dohovor na ochranu národnostných menšín nepredpokladá žiadne kolektívne práva menšín.,

"Ministerstvo zahraničných vecí SR tiež víta závery Benátskej komisie upozorňujúce na nutnosť rešpektovať princípy dobrých susedských vzťahov a nutnosť vyhnúť sa exteritoriálnym prvkom, ktoré by mohli znepokojiť susedné štáty a viesť k medzietnickému napätiu," informovala agentúru SITA Petra Greksová z tlačového odboru rezortu diplomacie.

Národná rada SR vo svojom vyhlásení z 27. mája odmietla akékoľvek exteritoriálne účinky legislatívy iných krajín. "Slovenské ministerstvo zahraničných vecí považuje stanovisko Benátskej komisie za dôležité a zásadné pre výklad i aplikáciu novej maďarskej ústavy, ako aj ďalších súvisiacich právnych noriem," uzavrela Greksová.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Samovoľný únik moču je ľahko riešiteľný problém
<< predchádzajúci článok
Na čerpaciu stanicu si so zbraňou išiel opitý kúpiť cigarety

EÚ dala za pravdu Slovákom v otázke maďarskej ústavy - diskusné fórum čitateľov

Co si to EU dovoluje voci Madarsku?!21.6. 0:09:50