Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

16. septembra 2007

Európske registrácie Škody do augusta vzrástli o 4,2 %Majitelia v Európe zaregistrovali za osem mesiacov tohto roka celkovo 317 555 nových osobných vozidiel značky Škoda. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o 4,2 %. Podiel Škody Auto na európskych ...Zdieľať
PRAHA 16. septembra (WEBNOVINY) - Majitelia v Európe zaregistrovali za osem mesiacov tohto roka celkovo 317 555 nových osobných vozidiel značky Škoda. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o 4,2 %. Podiel Škody Auto na európskych registráciách predstavoval 2,9 %, v medziročnom porovnaní sa zvýšil o 0,1 percentuálneho bodu. V samotnom auguste poklesli registrácie škodoviek medziročne o 6 % na 31 382 áut. Vyplýva to zo zverejnených informácií Európskej asociácie výrobcov automobilov (ACEA).

Celý koncern Volkswagen (VW), ktorého je mladoboleslavská automobilka súčasťou, zaznamenal za prvých osem mesiacov 2,14 mil. registrovaných áut, medziročne o 0,2 % viac. Medziročný nárast registrácií za uvedené obdobie zaznamenali okrem Škody aj Audi a luxusné značky koncernu. Registrácie Volkswagenu za január až august sa medziročne znížili o 2,7 % na 1,1 mil. vozidiel.

Celkovo registrovali majitelia v Európe za osem mesiacov tohto roku 10,82 mil. osobných vozidiel. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o 1 %. Samotné augustové registrácie nových osobných áut v Európe sa medziročne zvýšili o 2,5 % na 952 205 vozidiel.

Údaje asociácie ACEA zachytávajú registrácie nových osobných vozidiel v 28 európskych krajinách - 25 štátoch Európskej únie (okrem Malty a Cypru), navyše sú v štatistikách zahrnuté nečlenské štáty Nórsko, Švajčiarsko a Island.

SITA, ČIA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Svetový deň bez áut už budúcu sobotu
<< predchádzajúci článok
Hlavnú cenu Torontského filmového festivalu dostal Cronenberg

Európske registrácie Škody do augusta vzrástli o 4,2 % - diskusné fórum čitateľov