Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

14. júna 2023

Festival Uprising 2023 privíta hviezdu elektro swingu Parov StelarUprising festival na Zlaté piesky prinesie mená aj z domácej českej a slovenskej scény.Zdieľať
Festival Uprising 2023 privíta hviezdu elektro swingu Parov Stelar

Na festivale Uprising vystúpi tento rok aj hviezda elektro swingu Parov Stelar. Uskutoční sa na Zlatých pieskoch v Bratislave 25. až 26. augusta. Na šiestich hudobných pódiách si budú môcť návštevníci vychutnať takmer 100 vynikajúcich živých vystúpení umelcov z celého sveta a takmer každého žánru. 

"Hlavnú hviezdu Marcusa Fueredera, známeho pod umeleckým menom Parov Stelar, pravdepodobne našincom netreba špeciálne predstavovať. Jeho skladby a videá majú stovky miliónov vypočutí a videní," povedal. Parov Stelar je desaťnásobným držiteľom hudobného ocenenia Amadeus. Jeho hudobný štýl a prístup k hudobnej produkcii ho preslávili nielen na elektronickej hudobnej scéne, ale aj vo svete filmu, televízie a reklamy."Už doposiaľ zverejnený program naznačoval, že 16. ročník sa zapíše medzi tie najsilnejšie. Potvrdzujú to aj ďalšie zvučné mená, ako ikonický raper a krstný otec grime music Dizzee Rascal, ktorý je držiteľom Mercury Prize, či Grammy ocenená fenomenálna reggae kapela Steel Pulse, tiež Barrington Levy, jeden z najzásadnejších spevákov jamajskej histórie, alebo ďalší rodák z Jamajky, obľúbený hitmaker Anthony B, ktorý je autentickým stelesnením reggae," doplnil Moravčík.

Nadšenci hip-hopu sa môžu tešiť aj na legendu z Brooklynu Jeru the Damaja, ktorého album The Sun Rises in the East je zaradený medzi 100 najlepších hip-hopových albumov všetkých čias. Na svoje si prídu aj fanúšikovia elektronickej hudby a drum&bassu, ktorý zastúpia Camo & Krooked, Ed Rush, Optical, Audio, The Bug či jungle veterán Congo Natty.

Uprising festival na Zlaté piesky prinesie mená aj z domácej českej a slovenskej scény. Vystúpi kapela Para, prvýkrát sa na Uprisingu predstaví legenda slovenského punku Slobodná Európa, výnimočne sa spolu v pôvodnej zostave na pódiu objaví aj legendárna hip-hopová skupina A.M.O., nebude chýbať ani Medial Banana, Gleb, Smack One, 58G, Idea či Porsche Boy a mnoho ďalších.

Vstupenky online tu https://www.ticketportal.sk/event/Uprising-festival-2023?ID_partner=60 


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Festival Uprising predstavil ďalšie mená, poteší fanúšikov elektroniky (11. 5. 2023)
 Na festival Uprising 2023 prídu Steel Pulse, The Cimarons aj Asian Dub Foundation (22. 2. 2023)
 Uprising 2022:Návštevníci sa môžu tešiť na troch držiteľov cien Grammy (29. 7. 2022)
 Festival Uprising v lete oslávi 15 rokov opäť v plnej kapacite (25. 4. 2022)
 Uprising 2020: Na festival príde reggae legenda Max Romeo a Roni Size (2. 2. 2020)
 Bratislavské Zlaté piesky žili Uprisingom, reggae tóny prerušili búrky (25. 8. 2019)
 Bratislava žije hudbou, začal sa Uprising festival (24. 8. 2019)
 Zimný Uprising prinesie do Bratislavy jamajské reggae hviezdy (21. 10. 2018)
 VIDEO: Reggae festival Uprising poteší aj dnb fanúšikov (22. 6. 2018)
 PRIBUDLI NOVÉ MENÁ: Uprising 2018 doplňuje line-up (22. 2. 2018)nasledujúci článok >>
Vo veku 89 rokov zomrel americký spisovateľ a držiteľ Pulitzerovej ceny Cormac McCarthy
<< predchádzajúci článok
Ako nájsť vraha. YA séria, ktorá ťa bude baviť!